У приміському Хриплині горить ліс

news-image: У приміському Хриплині горить ліс
У селі Хриплин Івано-Франківської міської ради масштабна пожежа. Горить ліс під 2 та 3 високовольтними лініями.

Про це в мережі повідомив заступник начальника Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної (МАРС) служби Олег Лемчак.

"І знову Хриплин в епіцентрі вогняного лиха. Горить ліс під 2-ю. і 3-ю. високовольтними лініями. До осередку вогню зміг проїхати лиш трактор ДПД Хриплина з МАРСіанами на борту", - написав Лемчак.

Наразі марсіони намагаються загасити вогонь.

Світлина від Oleg  Lemchak.

Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті зафіксували 71 пожежу в екосистемах.

Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат.   Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

До речі, після спалювання трави життя рослин і комах на цій території може відновитися не раніше, ніж через 5-6 років.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до усіх громадян із настійним проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 24.03.2019 16:34