7 порад для бізнесу від канадського підприємця, що в захваті від Івано-Франківська
Зустріч із феноменальним Річардом Бруксом відбулася в рамках проекту «BizCamp People» у ресторані «Фран-ко». І ось що він по-секрету розповів...
Досьє:
Від 2002 року Річард Брукс (Торонто, Канада) працює з розробкою та впровадженням проектів для глобальних сервісів бізнес-консалтингу в галузях економіки (асоціації, університети, реклама, банки, фінанси, енергетика, машинобудування, навколишнє середовище, природні ресурси, логістики, відносини з громадськістю, державний сектор). Має досвід реалізації проектів у 57 країнах, пише Версаль.
Річард виграв процес конкурентних торгів для «оцифрування» муніципальної інфраструктури, керував проектом з бюджетом в 1 млн. $, перевищив очікувані стандарти якості для клієнта і завершив проект за 1/5 очікуваного терміну.
Здійснив розробку стратегічних рекомендацій для виходу в нові регіони з новими продуктами, що дало змогу досягнути 100% збільшення продажу через дистрибуцію алкогольної продукції в Єкатеринбурзі (Росія). Приймав участь у запуску проекту (компанія по зв’язках з громадськістю) в провінції Квебек з двотижневим терміном і без існуючого плану. Міжнародна кампанія з розвитку бізнесу із залучення бізнес-лідерів та державних діячів, результати якої були використані для публікації «Глобальні культури».
1
Якби я був українським бізнесменом, я б працював у галузі міжнародного банкінгу. Працюючи в Україні, я б хотів бути пов’язаний із іншими країнами, щоб переймати їхній досвід.
2
Навіть найменш важливий працівник у твоїй компанії – це представник твого бренду. І продавець компанії. Якщо працівники вірять у твою компанію, у тебе як лідера, їхня віра з часом починає приносити їй прибуток.
3
Людина, яка миє у твоєму офісі підлогу, теж може впливати на інших людей. Вона – одна – може розповісти десятьом людям про твій продукт. Навіть через прибиральницю можна говорити із тисячами людей у світі. І якщо ти їй не подобаєшся – це небезпечно для твого бізнесу.
4
Ти маєш піклуватися про працівників, бо вони – це головний інструмент компанії. Багато власників компаній піклуються про своїх людей… В той час люди цього не знають… А люди мають розуміти, що ти, виплачуючи зарплату, піклуєшся не тільки про них, а й про їхні сім’ї та їхнє майбутнє.
5
Основний інструмент отримання прибутку – це комунікація, знаходження спільної мови. Дуже важливо мати бачення, відчуття одне одного: як працівники і партнери сприймають тебе. «Взуй їхні черевики» – і обов’язково побачиш кілька власних помилок.
6
Визначи, чи твої цілі заробити є благородними, і чи вони не зачіпають інтересів інших. Бо якщо мета благородна – до неї захоче долучитися шалено велика кількість людей.
7
Чого часто середній бізнес не може вирости у великий? – Причина в тому, що працівникам компанії важко прелаштуватись. Коли ти керуєш середнім бізнесом, ти маєш право щодня контролювати ситуацію, і брати на себе більшу частину обов’язків. Коли ти керуєш великим бізнесом – ти усі справи делегуєш. І коли компанія переходить на новий рівень (з середньої у велику) – дуже важливо допомогти працівникам адаптуватися.
Це речі, про які бізнесмени зазвичай не говорять, але саме вони відрізняють нормальний бізнес від чудового.