Андрій Троценко: Будемо працювати над тим, щоб умови входження капіталу на терени Прикарпаття стали ще кращими
Івано-Франківщина посіла друге місце у Рейтингу інвестиційної привабливості регіонів – 2014, що проводився Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.
Рейтингові дослідження здійснювалися у двадцяти семи регіонах держави і базувалися на оцінюванні комплексу факторів: природних, трудових ресурсів, географічного розташування областей, інфраструктури, споживчого та бізнес-сегментів, ділового клімату, відкритості влади, успішного досвіду реалізації інвестиційних проектів.
«Високе визнання на державному рівні свідчить про те, що в Івано-Франківську область потенційному інвестору повинно бути комфортно заходити, – прокоментував результати рейтингу голова облдержадміністрації Андрій Троценко. – Всі умови для цього в нас є. В подальшому будемо працювати над тим, щоб умови входження капіталу на терени нашої області стали ще кращими, і вони позитивно у динамічному плані розвивалися». За словами керівника виконавчої влади, при цьому важливо, перш за все, започаткувати нові перспективні проекти, до реалізації яких буде нагода залучити широке коло інвесторів.
Зауважимо, що за висновками експертів, які проводили рейтингові дослідження, Прикарпаття має значний інвестиційний потенціал. В його основі – активність місцевої влади, природні ресурси, можливості для проведення міжнародних ділових заходів та бізнес-конференцій. Визначаючи рейтинги, науковці позитивно оцінили прозорість процесів державних закупівель, створену в регіоні, низькі рівні корупційних та кримінальних ризиків, сприятливі умови для започаткування бізнесу, якість медичного обслуговування. Найбільш перспективними для інвестування в Івано-Франківській області визнано туризм, сільське господарство та машинобудування. У довгостроковій перспективі інвестиційна політика Прикарпаття матиме спрямування на високотехнологічні галузі, які створюють додану вартість без шкоди для довкілля, зокрема, це точне машинобудування, приладобудування та виробництво електронної та електротехнічної продукції.