Доцент Франківського медуніверситету Віктор Костюк з перших днів війни став на захист України
На початку жовтня ми відзначаємо дві важливі дати для кожного українця — День захисників і захисниць України та День працівників освіти.
У цьому році освітній портал Education.ua віддає шану освітянам, які залишили аудиторії та шкільні журнали, щоб стати до лав ЗСУ та виборювати свободу на полі бою. З учителів Івано-Франківщини до лав ЗСУ доєднався, зокрема, доцент кафедри паталогічної анатомії Івано-Франківського національного медичного університету Віктор Костюк.
Віктор Костюк зголосився захищати Україну від російських окупантів на початку повномасштабного вторгнення. Для нього це другий досвід військової медицини.
“Раніше я вже служив у війську у 2015-2016 роках. Тоді за мобілізацією мене скерували в 92-гу механізовану бригаду, там я був лікарем медпункту батальйону, — розповідає Віктор Костюк. — Потім звільнився й повернувся до звичної в цивільному житті роботи — навчав студентів медичної справи. У лютому 22-го року я одразу звернувся у ТЦК та планував повернутися до тієї ж бригади, де і служив раніше, але бригада тоді була в Чернігівській та Харківській областях, куди добратися було неможливо через активні бойові дії. І тоді я пішов у нашу Івано-Франківську бригаду тероборони”. зараз 102 бригада. За останній рік служби, проведений на фронті, ситуації в начальника медпункту були різні. Та найцікавіше, напевне, те, що тут, на війні, та ще й в одній бригаді, він зустрів своїх студентів. Зараз, можна сказати, пліч-о-пліч надають кваліфіковану медичну допомогу солдатам та офіцерам.
“Хлопці та дівчата полишили навчання в університеті, так і не закінчивши його, але обов’язково повернуться за навчальні парти, як тільки закінчиться війна. Я поважаю вибір цих молодих людей, це справжні патріоти, та найголовніше — у них вже буде неоціненна практика. У разі потреби я їм допомагаю й робитиму це доти, доки це буде потрібно”, — говорить Віктор Костюк.
Капітан розповідає, що на початку війни було досить складно, доводилось часто виїжджати на стабілізаційний пункт ближче до «нуля» і там надавати невідкладну медичну допомогу, перевозили поранених у госпіталь:
“Якось я з колегою чотири дні працював у такому режимі, руки вже не слухались та давалась взнаки фізична втома. Але ми врятували багато людей, і більшість із них зараз знову у строю”.
Віктор Костюк каже, що нині на передовій також допомагають і цивільним мешканцям прифронтових сіл і міст. Надають консультації та в разі потреби скеровують до вузькопрофільних лікарів в обласний чи районний центр.
“Війна обов’язково закінчиться, й ми переможемо, я в цьому впевнений. Нам, лікарям, часто бажають якнайменше пацієнтів, я ж зі свого боку бажаю всім здоров’я, берегти себе, бо вдома нас чекають сім’ї, діти та дружини, заради кого ми всі тут і воюємо”, — каже медик.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!