Директора прикарпатського нацзаповідника "Давній Галич" звинувачують у розтраті 218 тисяч гривень


Генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Олександра Береговського звинувачують у розтраті 218 тисяч гривень бюджетних коштів.

У Галицькому районному суді наближається до завершення розгляд резонансної кримінальної справи, від вирішення якої залежатиме подальша доля керівника Національного заповідника «Давній Галич» Олександра Береговського, пише "Галичина".

За результатами розслідування, проведеного торік обласним управлінням СБУ, директора заповідника звинувачують у вчиненні службового підроблення, розтраті майже 220 тисяч гривень та спробі їх привласнення. Якщо пред’явлені О. Береговському обвинувачення будуть підтверджені на суді, йому загрожуватиме від 5 до 8 років позбавлення волі — таку санкцію передбачає інкримінована йому ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах). 
Як повідомили у прес-службі УСБУ в Івано-Франківській області, кримінальне провадження щодо гендиректора національного заповідника «Давній Галич»  було відкрито торік. Цього року розпочалося судове слухання, яке кілька разів переносили через хворобу підсудного, який продовжує виконувати обов’язки директора заповідника.

Як стало відомо з матеріалів судової справи, яка налічує аж шість томів, у березні 2011 року за розпорядженням Олександра Береговського Національний заповідник «Давній Галич» відмовився від послуг Державної служби охорони при УМВС в Івано-Франківській області, яка опікувалася п’ятьма музейними об’єктами в Галичі та Крилосі, а в травні того ж року уклав угоду із приватною охоронною фірмою. До лютого 2012-го, як встановила проведена у заповіднику фінансова ревізія, на рахунок приватних охоронців чомусь надійшло зайвих 218 тисяч гривень. Треба сказати, що суми щомісячних платежів за охорону кожного місяця істотно відрізнялися і становили від 40 до 90 тисяч гривень. Головуючий на суді суддя Мельник поцікавився у підсудного Береговського такими коливаннями і причиною виниклої переплати, але директор заповідника лише пояснив, що документи на підпис готували відповідальні співробітники, яким він абсолютно довіряв. «Довіряй, але перевіряй», — зауважив на це суддя.    

До кримінальної відповідальності у цій справі притягують також керівника приватної охоронної фірми, на рахунок якої надходили зайві гроші. Йому інкримінують службову недбалість, яка призвела до важких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). Максимальне покарання за такий злочин — від 2 до 5 років позбавлення волі.

Наразі на судовому процесі завершився допит свідків та розпочалося оголошення матеріалів справи. Наступне судове засідання призначене на п’ятницю, 22 листопада. Цього дня заплановано судові дебати, після яких суд вийде в нарадчу кімнату для прийняття рішення.