Рятувальники не виконали наказ керівництва про евакуацію та залишилися очікувати на прихід «руського міра». А після захоплення міста російськими військами зрадники перейшли на службу до окупаційної влади та вступили до т.зв. «мчс лнр».
Зокрема, колишній начальник 35 пожежно-рятувальної частини став начальником пожежного депо «мчс лнр» у Сєвєродонецьку. Колишній капітан служби цивільного захисту активно співпрацює з загарбниками та навіть отримав грамоту від окупаційної адміністрації міста.
Інший зрадник до окупації обіймав посаду начальника караулу 12 державної пожежно-рятувальної частини. 24 лютого 2022 року він виїхав на окуповану з 2014 року територію та перебував там до моменту захоплення міста російськими військами.
Після встановлення в Сєвєродонецьку окупаційної влади, старший лейтенант служби цивільного захисту теж пішов на службу до пожежної частини т.зв. «мчс лнр».
Третій фігурант до окупації служив на посаді начальника 36 пожежно-рятувальної частини. З приходом російських військ залишився у Сєвєродонецьку, а згодом обійняв посаду начальника пожежної частини «мчс лнр» в Рубіжному. На камери російських ЗМІ він брав участь у зустрічі з делегацією невизнаної Республіки Абхазія.
Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада. За перехід на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану на них очікує позбавлення волі на строк 15 років або довічне, з конфіскацію майна. Викриття зрадників проводила СБУ в Івано-Франківській області.
Досудове розслідування здійснює ТУ ДБР у м. Краматорську за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.