Газовики масово подають на прикарпатців до суду через борги за доставку


Понад 50% боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу. Решта споживачів – у судовому порядку.

З початку року до суду було передано понад 1 тисяч справ. Ще 37 тисяч клієнтів «Івано-Франківськгазу» отримали досудові повідомлення. До кінця місяця такі попередження отримають ще 8 тисяч споживачів. У разі несплати боргу – їх справи будуть передані до суду. Про це інформує пресслужба газовиків, передає Бліц-Інфо.

В «Івано-Франківськгазі» кажуть, до суду передають справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку. До прикладу, мешканець с. Гузіїв, Болехівської міської ради сім місяців не сплачував за доставку газу. І попри невелику суму - 1244 грн, його справу було передано до суду. Судом було задоволено заяву про стягнення боргу із мешканця села Гузіїв, а також зобов’язано сплатити судовий збір.

Слід зазначити, стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Адже окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – до 2,1 тис. грн, а також виконавчий збір -10% від суми заборгованості та можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

В газорозподільній компанії рекомендують, не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!