Голови Долини і Бурштина похвалилися досягненнями у об’єднанні громад
Сьогодні відбулася прес-конференція міських голів Бурштина і Долини – Петра Курляка і Володимира Гаразда та директора Офісу реформ в області Дмитра Дзвінчука.
Очільники розповіли присутнім, чому вони прийняли рішення у перспективі об’єднатися із сусідніми населеними пунктами, та які вигоди вони вбачають для громад від такого об’єднання.
«Ми не байдужі до цієї реформи, оскільки вважаємо, що це реальний крок до самоврядності громад. А тим, хто говорить про референдуми в селах, щоб зробити перший крок, я кажу, що ми маємо мандат довіри від громади і повинні брати відповідальність на себе, а не ховатися за людей», - вважає Володимир Гаразд.
Також він провів аналогію адміністративно-територіальної реформи з весіллям.
«Три етапи реформи, це як утворення молодої сім’ї. Перший етап на об’єднання - це як заручини, маємо виявити своє бажання жити спільно, а потім є час приглянутися, подивитися які батьки і який фінансовий стан, чи можемо жити разом. Другий етап це схвалення рішення , тобто це можна порівняти з шлюбом, а третій етап це як РАГС, коли держава ставить печатку», - порівняв голова Долини.
Також Володимир Гаразд сказав, що у деяких селах люди самі вже почали цікавитись об’єднанням, через страх залишитись за бортом після того, як інші створять громади.
За його переконанням, ця реформа є повним обнуленням влади на місцях, за яке ми стояли на майдані.
У свою чергу очільник Бурштина впевнений, що реформи потрібно робити швидко, адже розтягнута в часі реформа це загублена реформа, проте її не можна робити імперативно.
«Ми росіслали запрошення всім нашим сусідам з пропозицією об’єднатися і вони погодилися. Зараз Бурштин уже допомагає цим селам ніби ми одна громада, одна сім’я. Наприклад Озерянам прогорнули дорогу, Куропатникам – покосили футбольне поле, а з Тенетниками організували автобусний маршрут, який запустимо з вересня», - поділився своїми досягненнями Курляк.
Проте як стверджують міські голови, села хочуть об’єдналися з Бурштином і Долиною через те що це потужні центри. Значно важче буде об’єднатися малим селам де немає такого центру.
Проте вони сподіваються що їхній досвід допоможе іншим громадам, які тільки стають на шлях об’єднання уникнути помилок і невдач, які спіткали Бурштин і Долину, як першопрохідців.