Громади Тернопільщини та Прикарпаття налагоджують співпрацю
Днями відбулася зустріч громад Тернопільщини та Прикарпаття для обговорення механізму укладення договорів про співробітництво територіальних громад та обмін успішними практиками співробітництва громад у сфері туризму Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Про це інформує Івано-Франківський РО Програми «U-LEAD з Європою». Участь у заході узяли дев'ять громад з Тернопільської області та чотири з Івано-Франківської.
Зауважимо, ці дві області поєднує важлива водна артерія України - Дністер.
Керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк додав, що нещодавно гуцульські громади кількох областей підписали договір про співпрацю. Тому схожа співпраця була б корисною й іншим ТГ, адже йдеться про своєрідний план роботи для цілого регіону.
Керівниця Тернопільського РО Наталія Онищук зауважила, що така зустріч - це гарна ініціатива, яка допоможе подолати спільні виклики та реалізувати спільні проєкти. Зокрема, може йтися про питання чистоти довкілля, відновлення або створення інфраструктури для туристів, економічний розвиток громад тощо.
Начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко сказав, що потрібна диверсифікація туристичних потоків, адже 80 % туристів їдуть у гірські райони. Тому колаборація з партнерами з Тернопільщини може стати новим туристичним магнітом. Також потрібно дізнатися інформацію про статистику туристичних потоків, потурбуватися про ознакування водних та пішохідних маршрутів. "Йдеться про комплексну роботу і громади на місцях мають визнатися з пріоритетами", - зауважив посадовець.
Радник Тернопільського РО Михайло Лисиканич детально розповів укладення договорів міжмуніципального співробітництва, які можуть прийняти на допомогу громадам, які документи для цього потрібні та хто має зініціювати цей процес. "Це простий механізм, який допомагає громадам зростати", - додав радник.
Радник Івано-Франківського РО Максим Чопей озвучив присутнім хороші практики міжмуніципального співробітництва, наприклад, про об'єднання громад східної Бойківщини у сфері просторого планування. Також, на його думку, важливо розвивати гастротуризм у громадах.
До обговорення долучився і Богдан Кобилянський, голова Городенківської міської ради, який розповів про співробітництво громад Дністровського каньйону як інструмент сталого розвитку територій.
У підсумку учасники заходу отримали інформацію щодо механізму укладення договорів про співробітництво територіальних громад, обговорили можливість укладення такого договору між громадами Івано-Франківської та Тернопільської областей та напрацювали дорожню карту щодо укладення договорів про співробітництво громад з метою збереження та розвитку як туристичного об’єкту пам’ятки природи – Дністровського каньйону.
Довідка: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!