І в «складній раді» можна досягати консенсусу
На 39-ту сесію обласної ради шостого демократичного скликання прибули і представники громад сіл Негівців та Довгого Войнилова Калуського району з плакатами про плачевний стан дороги Калуш—Жидачів і нагальну потребу її капітального ремонту.
Місцеві жителі впродовж десяти днів перекривають цю дорогу у зв’язку з тим, що по ній, як кажуть, ні проїхати, ні навіть пройти, а владі до того байдуже. Відповідати на болюче для людей питання про перспективи ремонту тієї дороги довелося першому заступникові директора департаменту фінансів ОДА Лесі Балагурі, яка повідомила, що на засіданні бюджетної комісії обласної ради вирішили врахувати в доходах обласного бюджету субвенцію з Калуського районного бюджету на ремонт автомобільної дороги Миколаїв—Жидачів—Калуш в сумі 500 тис. грн. Така відповідь, однак, не задовольнила ні присутніх у залі жителів згаданих сіл, ні головуючого на сесії голову обласної ради Василя Скрипничука, який попросив, щоби представники облдержадміністрації зустрілися з людьми і дали їм повну інформацію про перспективи ремонту дороги, пише Галичина.
А після відкриття сесії було вшановано хвилиною мовчання пам’ять ще чотирьох прикарпатців — Андрія Барасюка 1986 р. н. з Івано-Франківська, Юрія Пукіша 1986 р. н. із с. Мостища Калуського району, Тараса Дзуля 1966 р. н. із с. Якубова на Долинщині та Миколи Ткачука 1990 р. н. із с. ільців Верховинського району, котрі за час від попередньої сесії, що відбулася 21 серпня, загинули в неоголошеній війні на сході України.
Серед розглянутих депутатами було й питання про статус бійців добровольчих формувань. У прийнятому рішенні обласна рада вирішила визнати учасниками бойових дій бійців добровольчих батальйонів у зоні проведення АТО на сході України. Зокрема, ними є особи, які перебували в складі таких формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, проте надалі ці формування не були включені до складу ЗСУ, МВС України, Національної гвардії України. Бійцям добровольчих формувань буде вручено відповідні посвідчення. Роботою щодо визнання добровольців учасниками бойових дій займатиметься спеціальна спільна комісія обласної ради та ОДА.
Обласна рада прийняла звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, щоби внести зміни до чинного законодавства й додати до переліку осіб, яким надають статус учасників бойових дій, і тих, хто воював у складі добровольчих формувань.
А серед основних питань порядку денного сесії був, звичайно, звіт голови обласної ради. Василь Скрипничук поінформував депутатів і всіх присутніх у залі та й телеглядачів ОТБ «Галичина», яке, як завжди, вело пряму трансляцію сесії, про склад депутатського корпусу, утворені в обласній раді фракції, а їх на сьогодні 12, є серед 113 депутатів і 23 позафракційні. Оскільки кожна із фракцій представляє якусь партію, то з політичного погляду івано-Франківська серед обласних рад України одна з тих, де найскладніше досягати консенсусу при ухваленні рішень, але у вирішальні для долі Української держави і Прикарпаття моменти депутати знаходили взаєморозуміння і консолідовано приймали відповідні важливі рішення. Всього за п’ять років проведено 38 сесій обласної ради (це 69 пленарних засідань), з них 9 — позачергових. Прийнято з розглянутих питань
1 759 рішень, у тому числі 87 звернень до найвищих урядових і державних чинників. із тих рішень виконано 1 161, втратили чинність 17, а 560 перебуває на стадії виконання. із прийнятих 412 рішень про депутатські запити виконано трохи більше половини — 208.
В. Скрипничук охарактеризував роботу постійних комісій обласної ради й оцінив її як задовільну. Про відносини обласної ради й облдержадміністрації сказав, що вони впродовж цього п’ятирічного періоду були різними. Було й таке, що облрада висловила недовіру голові ОДА, призначеному тодішнім президентом Януковичем.
Унікальними і в масштабі України назвав В. Скрипничук прийняту і послідовно реалізовувану обласним органом представницької влади програму розвитку місцевого самоврядування (таку програму на цій сесії затверджено і на 2016 — 2020 роки). Завдяки їй, зокрема, надано матеріальних допомог малозабезпеченим громадянам області на лікування та при виникненні інших особливо скрутних для них ситуацій на суму 12,7 млн. грн., із них 8,5 млн. — відповідно до клопотань депутатів облради та
4,2 млн. — з фонду голови обласної ради. Всього адресну матеріальну допомогу отримали 5 596 осіб. Або ж узяти таку корисну справу, як проведення обласних конкурсів проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Вони стали доброю традицією. Нинішнього року відбувається вже шостий такий конкурс, на який подали свої проекти органи місцевого самоврядування (крім міських рад міст обласного значення). У п’яти конкурсах перемогли 347 проектів. Отже, в них досить активно беруть участь сільські та селищні ради, яких загалом в області налічується 501. На реалізацію проектів витрачено 47,6 млн. грн., у т. ч. з обласного бюджету — 24,3 млн.
На сесії внесено зміни до обласного бюджету на 2015 рік у зв’язку зі збільшенням доходів його загального фонду. Доповідач — директор департаменту фінансів ОДА Галина Карп відповіла на запитання депутатів Василя Поповича, івана Шкіндюка, Юрія Романюка, Манолія Піцуряка.
Розглянуто питання про звіти ряду керівників закладів спільної власності територіальних громад області. Продовжено термін дії контракту з головним лікарем комунального закладу «Івано-Франківська станція швидкої медичної допомоги» ігорем Ковалюком, директором навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Василем Олексюком, директором івано-Франківського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Святославом Бойком, директором школи вищої спортивної майстерності ігорем Шкоропаняком та начальником Івано-Франківського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «інваспорт» іваном Балагутраком. Обласна рада прийняла звернення до в. о. міністра екології та природних ресурсів України С. Курикіна щодо надання НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» спеціального дозволу на користування надрами Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища, бо у зв’язку із закінченням дії попереднього такого дозволу великий колектив управління простоює. Розглянуто низку майнових та земельних питань.
На початку сесії було також вручено високі відзнаки найактивнішим депутатам за їхню плідну діяльність. Зокрема, нагороджено орденом «За заслуги» другого ступеня народного депутата України першого скликання, нині депутата обласної ради Дмитра Захарука.
А ближче до кінця пленарного засідання головуючому Василеві Скрипничуку довелося його закрити через відсутність у сесійній залі кворуму. Він поінформував, що роботу 39-ї сесії обласної ради буде продовжено 16 жовтня.