ISW: Росіяни намагаються дестабілізувати українську оборону і готуються до наступу
Росіяни продовжать наступальні дії, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії, разом з тим готуються до нового наступу влітку 2024 року.
Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики припускають, що російські війська, ймовірно, продовжуватимуть наступальні дії з метою дестабілізації українських оборонних ліній навесні 2024 року, одночасно готуючись до прогнозованої нової наступальної операції влітку цього року.
На їхню думку, надання західної безпекової допомоги, вірогідно, відіграватиме вирішальну роль у здатності України утримати територію зараз і відбити нові російські наступальні зусилля в найближчі місяці.
У той же час російські війська намагаються підтримувати темп своїх наступальних операцій на сході України, щоб не дати українським силам стабілізувати свої оборонні рубежі.
Окупанти особливо зосереджені на просуванні якомога далі на захід від Авдіївки, перш ніж українські війська зможуть встановити в цьому районі лінію, яку буде важче прорвати.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив 15 березня, що російські війська сконцентрували свої зусилля на Авдіївському напрямку і проводять щоденні механізовані та піхотні атаки, намагаючись прорвати українську оборону.
Хоча останнім часом українським силам вдалося уповільнити просування російських військ на захід від Авдіївки, повсюдна нестача матеріально-технічних засобів, спричинена затримкою західної безпекової допомоги, змушує Україну спрямовувати обмежені ресурси на критичні ділянки фронту, що підвищує ризик прориву російських військ на інших менш забезпечених ділянках і робить лінію фронту в цілому більш вразливою, ніж здається, незважаючи на нинішні відносно повільні темпи просування російських військ.
Експерти зазначають, що російські війська продовжуватимуть використовувати переваги, які надає володіння ініціативою на всьому театрі бойових дій, для динамічного перерозподілу своїх наступальних зусиль цієї весни і влітку, ймовірно, в надії використати можливі українські вразлиті місця.
Українські та західні офіційні особи все частіше попереджають як про значний дефіцит українських матеріальних засобів, так і про новий широкомасштабний російський наступ цього літа.
Тому фахівці наголошують, що росіяни мають намір скористатися будь-якими здобутками, яких воно досягне найближчими тижнями, а також прогнозами про те, що українські збройні сили можуть бути ще гірше забезпечені влітку цього року, аніж зараз.
Проте за умов отримання західної допомоги Україна зможе більше стабілізувати лінію фронту і підготуватися до відбиття російських наступальних дій.
Крім того, зазначають у звіті, гостра нестача систем протиповітряної оборони і ракет, ймовірно, різко знизить здатність України захищатися від російських ударів як у тилу, так і на передовій у найближчі тижні, якщо не вирішити цю проблему швидко.
Тим часом російські війська останнім часом докладають зусиль, щоб напружити українську протиповітряну оборону як у тилових населених пунктах, так і вздовж лінії фронту.
"60-відсоткове зменшення здатності України поцілювати російські ракети ще більше загострить ці проблеми з розподілом сил і засобів. За оцінками ISW, США залишаються єдиним безпосереднім джерелом необхідних систем протиповітряної оборони, таких як Patriot", – ідеться в огляді.
Ключові висновки ISW за 15 березня:
Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть наступальні дії з метою дестабілізації українських оборонних ліній навесні 2024 року, водночас готуючись до прогнозованої нової наступальної операції влітку 2024 року. Надання західної безпекової допомоги, ймовірно, відіграватиме вирішальну роль у здатності України утримати територію зараз і відбити нові російські наступальні зусилля в найближчі місяці.
Добре забезпечені українські війська продемонстрували, що вони можуть перешкодити російським військам досягти навіть незначних успіхів під час широкомасштабних російських наступальних операцій, і немає жодних підстав сумніватися, що Україна зможе ще більше стабілізувати лінію фронту і підготуватися до відбиття російських наступальних операцій влітку цього року, якщо дефіцит матеріально-технічних засобів зменшиться.
Загроза значних успіхів Росії в найближчі місяці не означає, що не існує загрози того, що російські війська зможуть досягти таких успіхів за допомогою наступальних операцій цієї весни.
Гостра нестача систем протиповітряної оборони і ракет, ймовірно, різко знизить здатність України захищатися від російських ударів як у тилу, так і на передовій в найближчі тижні, якщо ця проблема не вирішиться швидко.
Російські війська продемонстрували здатність адаптуватися до бойових дій в Україні і, ймовірно, намагатимуться використати уроки, отримані під час війни в Україні, в поточних зусиллях з підготовки російських збройних сил до потенційної довгострокової конфронтації з НАТО.
Високопоставлені європейські чиновники підкреслили, що перемога Росії в Україні призведе до того, що Росія створить стратегічну загрозу безпеці НАТО.
Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв поставив під сумнів суверенітет Латвії, країни-члена НАТО, і погрожував президенту Латвії Едгарсу Рінкевичсу після того, як 14 березня Медведєв закликав до повного знищення України і поглинання України Росією за його "формулою миру".
Президент Франції Еммануель Макрон заявив 15 березня, що не виключає введення західних військ в Україну, але нинішня ситуація цього не вимагає.
Президент Росії Володимир Путін відкинув продовження рейдів з території України в прикордонні райони Росії 15 березня.
Українські війська завдали удару з безпілотника по російському нафтопереробному заводу в Калузькій області, а нещодавні українські удари по нафтопереробних заводах, за повідомленнями, спричинили стрибок цін на нафту на внутрішньому ринку Росії.
Кілька росіян зробили обмежені спроби зірвати перший день голосування на президентських виборах в Росії 15 березня.
Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Куп'янська та Авдіївки, а також у західній частині Запорізької області.
Представник Українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що Росія активізувала свої зусилля з вербування військовослужбовців з-за кордону.
Українські джерела та російські ЗМІ повідомили, що окупаційна влада продовжує примусові заходи зі штучного завищення явки виборців та рівня підтримки президента РФ Володимира Путіна на тимчасово окупованих територіях України.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!