Івано-франківське ДАІ просить водіїв бути уважнішими взимку
Державтоінспекція звертається до всіх учасників дорожнього руху бути максимально уважними на дорогах, оскільки внаслідок переходу на зимовий період ускладнюється дорожній рух. Тож радимо скористатися рекомендаціями як діяти водіям при керуванні транспортними засобами в складних погодних умовах.
Складними умовами, які ускладнюють керування транспортними засобами є погодні умови (дощ, сніг, туман, град яскраве сонце), шляхово-транспортні умови (ямковість, ожеледиця, мокре асфальтове покриття, підвищення рівня води на дорозі, повороти, підйоми, об’єкти поблизу доріг які обмежують оглядовість: кущі, дерева, будинки, вантажні автомобілі та інше), а також надзвичайні екстрені ситуації, які виникають при технічних несправностях транспортних засобів в процесі дорожнього руху.
При керуванні в складних умовах необхідно:
- В туман, снігопад рухатися з підвищеною увагою, виключно по правій стороні дороги з привіткритим склом дверцят кабіни, з ввімкненим зовнішнім освітленням і склоочисниками, на малій швидкості і пониженій передачі, періодично подаючи звукові сигнали.
- На крутих спусках рухатися на пониженій передачі, двигуна не вимикати, гальмувати комбінованим способом.
- В дощ зменшити швидкість та передачу. Гальмувати комбінованим способом.
- Рух в горах здійснювати на малій швидкості, з підвищеною увагою, притримуючись правої сторони. На крутизні необхідно вмикати передній міст при цьому двигун повинен постійно знаходитися в робочому стані.
- На серпантинах – збільшити дистанцію, понизити передачу.
- Рух по ожеледиці проводиться тільки в один ряд при збільшеній дистанції, плавно, з малою швидкістю руху без гальмування, переключення передач і зупинок з відкритими дверима кабіни. Зупинка заборонена!
- Надзвичайна ситуація! Відказ гальмівної системи, що потрібно зробити?
- при відмовленні ніжної гальми потрібно зупинити автомобіль стояночним (ручним гальмом);
- гальмувати переходом на нижчі передачі або з вимкненням запалення;
- при сприятливих дорожніх і природніх умовах скористатися з’їздом через кювет в рів, поле (але вправно), а в гірських місцевостях боковим бортом притиснутися до скали, насипу чи скористатися вільною ділянкою дороги (обочини) для аварійної зупинки.
- При скоєнні дорожньо-транспортних пригод водії, причетні до них зобов’язані:
-
без гаяння часу зупинитися і не забирати з місця ТЗ, а також інші предмети, що стосуються випадку;
у разі необхідності викликати медичну допомогу, а якщо це неможливо, відправити потерпілих на подорожньому транспорті в найближчу лікувальну установу;
повідомити ДАІ, записати прізвища очевидців і чекати приїзду працівників Державтоінспекції.
9. При появі під час руху запаху бензину водій повинен негайно зупинити автомобіль, установити причину запаху та усунути її.
- При вимушеній зупинці на залізничному переїзді водій автомобіля зобов’язаний висадити пасажирів і негайно вжити всіх заходів для звільнення переїзду, зупинки поїзда, а у разі неможливості – відійти на далеку відстань.
- При загоранні автомобіля використати вогнегасник, накрити вогонь підручною тканиною, коли ви безсилі і полум’я спалахує з великою силою потрібно залишити автомобіль і не допустити до нього проїзду чи проходу інших транспортних засобів чи людей.