Івано-франківські медики знають що робити, коли болять суглоби
У осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загострюється ряд захворювань і найчастіше – ревматологічних. І особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром.
Він зустрічається практично при усіх ревматологічних захворюваннях. В першу чергу, при ревматичній хворобі серця, захворюванні суглобів, хребта і системному захворюванню сполучної тканини.
Завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська наголошує: своєчасне звертання за медичною допомогою є дуже важливим.. Адже суглобовий синдром на початковій стадії може бути проявом гострого респіраторного захворювання, проявом грипу, захворювань органів черевної порожнини. Але іноді він буває початком прояву більш важчих хвороб. А це ревматоїдний артрит, псоріартричний артрит, подагричні захворювання та чимало інших. Тому особливо потрібна рання діагностика, щоб захворювання не набуло хронічного процесу.
„Однією з перших ознак суглобового синдрому є біль у суглобах. Це може бути проявом моноартриту, тобто ураженням одного суглобу, коли виявляється болючість, припухлість суглобу, його почервоніння, обмеження рухів, у пацієнта піднімається температура як місцева, в ділянці ураженого суглобу, так і загальна – 37-39º. А іноді поліартриту, коли суглобовий синдром уражає одразу декілька суглобів, тоді у людини можуть виникати мігруючі болі. Важливо вчасно звернутися до лікаря за медичною допомогою, щоб не пропустити за суглобовим синдромом більш важке захворювання”, – каже Зоряна Мисліборська.
Лікар розповідає, що при ревматологічних захворюваннях яскраво виражена клінічна картина може відмічатися через півроку, через рік. Саме тому настільки важливим є раннє діагностування хвороби.
„Якщо раніше говорилося, що важливо досягти ремісії при, скажімо, ревматоїдному артриті, то тепер, з появою нових медикаментозних препаратів, можливе й вилікування, але лише при діагностуванні захворювання на ранній стадії. Актуальною на сьогодні є і хронічна ревматична хвороба серця. При ній також уражаються суглоби, біль у них носить мігруючий характер, може з’явитися припухлість суглобів, обмеження рухів, болючість, почервоніння. А ще люди скаржаться на біль в ділянці серця. Часто кажуть: ревматизм суглоби лише, а серце кусає. Пацієнти пропускають ранній етап виявлення хвороби, або ж займаються самолікуванням, звертаються до знайомих, лікуються травами, а за медичною допомогою до поліклініки чи стаціонару приходять тоді, коли хвороба перебуває в розгорнутій стадії із сформованими вадами серця”, – наголошує Зоряна Мисліборська.
Ревматологічне відділення центральної міської клінічної лікарні
„Прикро, що наші хворі перебувають у таких умовах. Проте ми ремонтуємо лікарню і плануємо будувати тут новий корпус. Сподіваюся, він з’явиться уже через два роки і тоді це відділення отримає гарні, європейські палати. Ми прикладаємо максимум зусиль для лікування наших пацієнтів, їхнього комфортного перебування у медичному закладі”, – каже Тарас Масляк.
Лікарі застерігають: саме в цей період у багатьох людей виникають так звані „нічні болі”, болі на зміну погоди, коли люди відчувають дискомфорт в кістковій чи м’язовій системі. Симптоми минають за день-два, але вони мають насторожувати. Якщо такі моменти повторюються, варто звернутися до лікарів і пройти обстеження. Такі скарги можуть бути в людей в вегето-судинною дистонією, нейроциркуляторною дистонією, при захворюваннях органів черевної порожнини.
І головне – при жодному
„На сьогоднішній день люди приймають дуже багато ліків, тому імунна система змінилася, чимало захворювань уже не мають класичних проявів, як це було раніше. Якщо говорити про різного роду мазі чи гелі, які зараз активно рекламують з телеекранів, то варто знати: вони містять препарати, які крім локальної дії, впливають і системно. Тому можуть викликати різні побічні ефекти”, – каже завідуюча ревматологічним відділенням ЦМКЛ.