Калуська міська рада просить калушан не проводити жодних акцій без погодження з Комітетом
На своє позачергове засідання сьогодні знову зібралися депутати Калуської міської ради. На сесію прибули і члени Комітету опору диктатурі нашого мітса. Сесія пов’язана з останніми подіями у місті.
Зокрема, депутатів схвилювало несанкціонноване перекриття студентами вулиць Калуша, пишуть "Вікна".
— Є підприємства міста, які працюють цілодобово, — зазначила депутат Любов Прокопець, фінансовий директор «Калуської ТЕЦ». — Це, зокрема, ТЕЦ, яка виробляє тепло і електроенергію, ЗАТ «ЛУКОР». Згідно зі ст. 10 Закону України «Про теплоенергетику» ми не маємо права страйкувати, і повинні працювати навіть у військовий час. Через перекриття доріг ми не змогли привезти вчасно вахту на зміні тій, яка працювала 12 годин.
— Молодь вивели, але фона стає неконтрольованою, — застеріг Іван Мащакевич. — Треба батьків закликати взяти під контроль!
Як заявив на сесії голова Комітету опору диктатурі у Калуші Петро Цюпа, всі заходи, які не будуть погоджені із Комітетом, надалі будуть вважатися провокацією.
Учора до діяльності Комітету опору диктатурі Калуша приєдналися 7 депутатів Калуської міської ради — представників усіх фракцій. Нині міська рада делегувала у Комітет ще двох депутатів. Таким чином, нині у Комітеті представлені представники демократичних партій, громадських організацій, виконавчої влади, ЗМІ.
Зараз сесія міської ради ще триває. Депутати мають на меті звернутися до калушан для координації дій.
Пропонуємо проект Звернення.
Шановні жителі м. Калуша!
30 листопада 2013 року в Україні відбувся антиконституційний переворот. Влада оголосила війну українському народові, вчинивши криваву розправу на Євромайдані в Києві із застосуванням брутальної фізичної сили проти мирного зібрання громадян, які відстоювали свої права і свободи.
Слів більше немає. Ми перейшли у фазу всенародного спротиву свавіллю і безчинству влади. По всій Україні створюються комітети опору диктатурі, страйкові комітети, проходить мобілізація добровольців.
За спільним рішенням місцевих рад Івано-Франківської області, яке було прийнято 1 грудня 2013 р„ на території області теж проголошено початок страйкового руху. Підтримуючи таку ініціативу Капуська міська рада рекомендує з 2 грудня 2013 року створити страйкові комітети, осередки страйкому на підприємствах всіх форм власності, в установах, закладах освіти та культури для координації дій, роз’яснювальну роботу в колективах стосовно злочинних дій нинішньої влади, позбутись портретів із зображенням Віктора Януковича.
В той же час, головне зараз — забезпечення безперебійної життєдіяльності та безпека людей, які висловлюють свою громадянську позицію. Тому - всі підприємства життєзабезпечення міста повинні працювати - вода, тепло, громадський транспорт, школи, лікарні тощо.
Батьки несуть відповідальність за безпеку своїх дітей та вирішують щодо їх участі в масових заходах. Школи будуть відкритими. Зобов’язуємо вчителів забезпечити-безпеку дітей та провести заняття, в яких роз’яснити школярам права громадян на висловлення позиції, захист прав людини, поведінку в умовах масових заходів, суть євроінтеграції.
Трудові колективи приватних установ самостійно повинні вирішити щодо форм виявлення протесту.