Калуський суд визнав наказ Михайла Кучерака про звільнення журналіста Людмили Пастушок незаконним


Як стало відомо «Вікнам», буквально нещодавно завершилося засідання Калуського міськрайонного суду, на якому було оголошено вступну і резулятивну частини вироку у справі щодо звільнення із роботи журналіста комунальної газети Людмили Пастушок. Суд скасував наказ в. о. головного редактора газети міської ради Михайла Кучерака про звільнення та доручив поновити Людмилу Пастушок на посаді.

Нагадаємо, у серпні новопризначений в. о. головного редактора комунальної газети Михайло Кучерак звільнив відповідального секретаря комунальної газети  Людмилу Пастушок. Причому — із формулюванням  ”за систематичне порушення трудової дисципліни згідно п. 3 ст. 40 КЗПП України”. Людмила Пастушок пропрацювала у “Дзвонах Підгір’я” майже 20 років, була очільником профспілкового комітету газети.  Журналіст самотужки виховує доньку-студентку. Цей факт обурив усі ЗМІ Калущини. У результаті був оприлюднений відкритий лист до міського голови, під яким підписалися 37 журналістів різноманітних друкованих, теле- та радіоЗМІ.

Міський голова ніяк не відреагував на лист. 

Як повідомила «Вікнам» Людмила Пастушок, сьогодні у Калуському міськрайонному суді було оголошено вступну й резулятивну частини рішення суду. За ними, журналіст має бути негайно поновлена на роботі. Також суд скасував наказ в. о. головного редактора про звільнення та — догани, винесені керівником, і доручив виплатити Людмилі Пастушок заробітну плату за час вимушеного прогулу та — повернути заборговану заробітну плату.

— Мої інтереси у суді представляли помічники народного депутата Ігор Очкур та Микола Жовнір, за що я їм дуже вдячна. Також хочу висловити подяку усім журналістам Калущини, які підтримали мене у моїй ситуації, — каже Людмила Пастушок.

Журналіст повідомила, що має намір поновитися на посаді.

Нагадаємо, Людмила Пастушок акцентувала на тому, що була звільнена з роботи через те, що новий керівник хотів позбутися працівника, який його не влаштовував.

— Керівник викликав мене та оголосив догану — за допущення ряду грубих помилок у верстці газети, орфографічних та пунктуаційних помилок у номері, коли я була відповідальною за випуск газети. І це — повністю надумана причина, адже помилки трапляються в усіх газетах, а норми верстки ніхто не прописував. Зрештою, після мого звільнення помилок у газеті не поменшало, зокрема — й у колонках самого редактора, — коментувала раніше «Вікнам» Людмила Пастушок.

За словами журналіста, уже у процесі судової справи вона довідалася, що має й другу догану.

Сьогодні на поновлення на посаді головного редактора КП «ДС «Калуське міське телебачення» очікує й журналіст телевізії Олександр Смаль. 2 серпня Калуський міськрайонний суд, розглянувши справу за позовом журналіста Олександра Смаля до КП «Державна студія «Калуське міське телебачення», визнав наказ директора ТБ Віталія Крохти про переведення Олександра Смаля з посади головного редактора на посаду оглядача КП «ДС «Калуське міське телебачення» незаконним.

— Мене поставили перед фактом, нічого не пояснивши. Наказ я не підписав. Думаю, таким чином, директор поквитався зі мною за висловлені щодо виплати заробітної плати претензії, — коментував «Вікнам» раніше Олександр Смаль.

Телевізія має не тільки компенсувати Олександру Смалю різницю у заробітній платі, але й — сплатити на користь журналіста витрати за надання правової допомоги та — судовий збір. Згідно із рішенням суду, Олександр Смаль має бути поновлений на посаді головного редактора з 3 січня. Крім того, на користь журналіста із Калуського ТБ має бути стягнено різницю в отриманій заробітній за час з 1 січня до 1 липня у розмірі 3 255 гривень. А також — 2 тис. гривень витрат за надання правової допомоги та 344 гривні судового збору.

Віталій Крохта подав апеляцію, й Олександра Смаля на посаді — не поновив.

17 жовтня Івано-Франківський Апеляційний суд прийняв ухвалу, якою відхилив апеляційну скаргу КП «ДС «Калуське міське телебачення» і рішення Калуського міськрайонного суду від 2 серпня залишив без змін.

"Вікна"