На Прикарпатті проводять паралелі між батальйонами Українських Січових Стрільців та "сучасниками"
В Музеї визвольних змагань відкрилась виставка «Залізний Легіон». Це вже друга виставка з циклу виставок на допомогу пораненим в АТО.
Присвячена вона історії українських добровольчих військових формувань початку ХХ століття, зокрема батальйону Українських Січових Стрільців.
На експозиції представлені бофони, агітки, преса, фото та різні оголошення. Поліграфію доповнюють зброя, форма та прапор УСС, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
За словами організатора виставки директора музею, історика Ярослава Коретчука, одним з найцікавіших експонатів є оригінальна зброя вояків легіону – шабля вояка кінної сотні, а також уніформа воїна легіону УСС. Крім того, в експозиції представлена копія прапора, в сутність якого закладений глибокий зміст української соборності. Адже прапор привезли у 1917 році, бо до того австрійська влада не давала легіону права на особисту атрибутику. На прапорі зображений архангел Михаїл з мечем і щитом, на якому зображено символ Галичини – лева ,який стоїть на задніх лапах.
«Легіон, незважаючи на погане командування та погане озброєння, проявив мужність у боях в Карпатах і австрійські генерали та офіцери поміж собою називали його «залізним». Ці бої показали, що УСС не покидає своїх позицій, б’ється до останнього, незважаючи на величезні втрати людей. Легіон зумів на своїй ділянці фронту зупинити наступ і втримати її», - розповів Ярослав Коретчук.
Експонати надані колекціонером франківчанином Михайлом Коцабою та обласним Музеєм визвольної боротьби.
«Цією виставкою ми пробуємо провести паралелі сторічної давнини, адже зараз ми маємо добровольців та патріотів, які воюють з тим самим ворогом. Тільки тоді той ворог був на нашій території, але задачі були одні й ті самі. Сьогодні ми пробуємо показати тогочасний запал і бажання незалежності, оскільки тоді українці хотіли мати свою вільну країну і боролись за неї, за що боряться й тепер», - розповів Михайло Коцаба.
Частину з представлених експонатів, а саме зі збірки колекціонера Михайла Коцаби, після завершення експозиції виставлять на аукціон в групі «Поранені SOS», а гроші перекажуть на допомогу пораненим землякам у військових шпиталях та на реабілітації. Також кошти збиратимуть у скриньку просто в Музеї.
Виставка триватиме до 14 жовтня, а аукціон - у мережі Фейсбук з 15 жовтня до 15 листопада.
Крім того, паралельно аукціону проходить благодійний розпродаж копій бофонів, які були представлені в попередній експозиції «Українці для армії: грошові документи ОУН і УПА»