Найочікуваніші українські фільми, що виходять у прокат у 2015 році


Потужно "вистріливши" минулого року, українське кіно не здаватиме позицій і у році новому. Так, вже запланована прем’єра психологічної драми про гуцулів, військового бойовика про українську снайперку та історії козака-детектива, знятої за мотивами коміксу.

Детальніше про українські фільми, що вийдуть у прокат цього року – далі, пише 24tv.

"Брати. Остання сповідь"

Новий кінорік розпочинає стрічка "Брати. Остання сповідь". На широкі екрани фільм виходить у січні цього року.

Це психологічна драма про двох братів-гуцулів. В їхнє карпатське село приїжджає письменниця, яка читає в місцевому монастирі лекцію про святих та юродивих. Через певні обставини жінка не може покинути хутір і стає єднальною ланкою поміж двома братами, що за останні 40 років не промовили один одному ані слова.

 

В основі сюжету лежить твір шведського інтелектуала Торгні Ліндгрена "Джмелиний мед", дію якого перенесли на Гуцульщину.

Львів'янку визнали найкращою акторкою на Московському фестивалі

Стрічка вже отримала 4 нагороди на міжнародних кінофестивалях. Так, в Румунії фільм визнали "Найкращим дебютом", а на кінофестивалі "Кіношок" стрічка здобула нагороду за "Найкращий сценарій". Не залишили осторонь фільм і на Московському фестивалі. Там кінокритиків вразила гра виконавиці головної ролі  Наталі Половинки, за що львів’янка отримала приз за "Найкращу жіночу роль". Також стрічка здобула "Приз російської преси".

При цьому продюсер фільму Ігор Савиченко зазначив, стрічка не зовсім для молодих людей.

Фільм зрозуміють глядачі, які мають життєвий досвід, в тому числі, й романтичний. Адже одна з інтриг фільму в тому, що в братів була одна дружина на двох.  Мені здається, після 30 років цей фільм сприйматиметься на 100% правильно, - розповів продюсер.

Також Савиченко заявив, що наразі тривають переговори  щодо показу фільму на українських телеканалах. Телепрем'єра запланована на лютий цього року.

"Толока"

Історичний фільм "Толока" знятий на основі Шевченкового вірша "У тієї Катерини хата на помості". Стрічка стала першою масштабною екранізацією твору Тараса Шевченка. 

Один із ключових образів фільму - українська хата. Зйомки однієї зі сцен відбувалися в будинку, що належав родині Шевченка. В тій хаті неодноразово перебував і сам Кобзар.

 

Стрічка розповідає історію жінки, яка пообіцяла свою прихильність тому, хто визволить із турецької неволі її брата. Як виявилося згодом, не брата, а коханого. За цю брехню Шевченківській Катерині відрубали голову, але в Іллєнківській екранізації вона не помре від шаблі ревнивого козака. Натомість доживе до старості та народить доньку. Дія ж стрічки триває 400 років, аж до наших часів.

Кошти на "Толоку" також збирають колективно

"Толоку" Михайло Іллєнко планував приурочити до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Прем'єра передбачалася у березні 2014 року. Однак через відсутність фінансування роботу над "Толокою" зупинили більш, ніж на рік.

Окрім того, минулого року не стало видатного актора Віталія Лінецького, який грав одну з головних ролей фільму. Відтак стрічку довелося перезнімати спочатку з іншим актором.

В листопаді команда Толоки розпочала спільнокошт-кампанію на підтримку фільму. Детальніше про проект дізнатись можете тут.

Наразі прем’єра запланована вже на березень 2015.

"Незламна"

У квітні на великі екрани виходить українсько-російський історико-драматичний бойовик про українську жінку-снайпера .

В основу стрічки лягла реальна історія легендарної Людмили Павличенко.  Просто зі студентської лави Київського університету Шевченка дівчина вирушила на фронт і стала живою легендою. Пізніше вона відвідала США, де познайомилася з першою леді Елеонорою Рузвельт. А в Конгресі Павліченко виголосила полум'яну промову, за 2 місяці після якої було відкрито Другий фронт.

 

Зйомки проходили в Україні, зокрема у Києві, Севастополі, Одесі та Кам'янці-Подільському.

"Гніздо горлиці"

 

Це українська соціальна драма, яка порушує проблему еміграції українських жінок.

Головна героїня – звичайна буковинська жінка, яка залишає чоловіка та доньку і їде в Італію на заробітки. Повернувшись на Батьківщину жінка не може адаптуватись до попереднього життя – чоловік і донька стали іншими. Тай сама заробітчанка – вагітна від італійця.

 

Голосну чоловічу роль у стрічці зіграв відомий актор Віталій Лінецький. Головну жіночу роль виконала Римма Зюбіна. У картині також знялися Ірма Вітовська, Олександра Сизоненко, Максим Канюка та інші.

Вихід стрічки у прокат заплановано на весну цього року.

"Максим Оса"

"Максим Оса" став першою в історії українського кінематографа екранізацією коміксу. Це історичний детектив, знятий за мотивами коміксу Ігоря Баранька "Максим Оса: Людина з того світу".

Головним героєм стрічки є козак-відлюдник. З Січі його посилають розслідувати вбивство, що сталося в панському домі.

 

До слова, костюми, задіяні в стрічці, повністю зшиті вручну. За словами художника по костюмах Костянтина Кравця, таким чином творці хотіли добитись, щоб речі виглядали творчо і по-новому, а не як історична реконструкція.

Мені здається, що історичні копії суконь роблять через невпевненість у своїх силах. Кращі майстри, художники по кіно, дизайнери все одно йдуть шляхом художнього рішення. Так, Лагерфельд, який доклав руку до костюмів у фільмі "Королева Марго", знайшов в історичному костюмі сучасні виразні засоби, - розповів Кравець.

Перший етап зйомок відбувся в Кам'янець-Подільському, у Хотині та у лісах під Києвом. Навесні запланований другий знімальний період. Його хочуть відзняти в Іспанії.

Наразі точна дата виходу стрічки невідома.

"Степне"

Це перший повномасштабний фільм володарки пальмової гілки Марини Вроди.

Це історія про кілька днів життя літнього чоловіка, який приїжджає у маленьке українське село Степне, щоби доглядати за матір'ю, що помирає. Він, колись потрібний суспільству й сім'ї, тепер є втомленою людиною, розчарованою у багато чому, живе передовсім за інерцією. Подорож із міста у село до мами - довгий і складний для нього шлях, - розповідає про стрічку сама режисерка.

За її словами, у фільмі задіяні як професійні, так і непрофесійні актори.

Бюджет фільму - 14 млн гривень. Половину цих коштів проект отримав як переможець П`ятого конкурсу Держкіно. Ще 25 тисяч режисер виборола як переможець Одеського міжнародного кінофестивалю.

Дата виходу стрічки також наразі невідома.

"Казка старого мельника"

"Казка старого мельника" українська дитяча стрічка із застосуванням комп’ютерних технологій.

В основі казки – історія кохання, доповнена містичними українськими традиціями. Юній красуні та молодому хлопцю доводиться пройти випробування – напади вовкулак та іншої нечисті. В головному двобою традиційно зійдуться сили добра і зла.

Це буде традиційна казка в тому сенсі, що вона має багато переспівів із казками й легендами України. Це фентезі-казка. Значну увагу приділимо постпродакшну й усім візуальним ефектам, які реалізуємо в Україні,  – розповів  продюсер стрічки Павло Грицак.

Аудиторія картини – не лише діти, а й дорослі, які хочуть зануритись у стару добру казку.

На всі спецефекти та трюки продюсери мають 18 мільйонів гривень – це один з найбільших бюджетів для українського кіно.

Наразі зйомки проходять лише у Києві, однак знімальна група планує відзняти кілька сцен в Карпатах та на Прикарпатті – в Шипоті, Синевирі, та у Невицькому і Олеському замках.

Фільм вирізняється зірковим акторським складом. Тут задіяні такі видатні українські актори як Володимир Горянський, Анатолій Хостікоєв, Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Остап Ступка, Наталя Сумська, Олексій Богданович та колишній Міністр культури Євген Нищук.

Прем’єра стрічки запланована на грудень 2015. Творці переконані – їхній фільм може скласти гідну конкуренцію діснеївській "Попелюшці", яка також виходить на великі екрани цього року.

Підготувала Ірина Полицька