Об'єднання під примусом чи провокації? Мешканці прикарпатського села виступили проти "насильницького колгоспу"
Мешканці села Устеріки, що на Верховинщині б’ють на сполох - їхнє село без згоди "зганяють" в об’єднану громаду. Таке рішення було прийнято без попереднього обговорення з жителями села, адже більше 90% селян проти цієї кабали. Коли ж люди підняли шум, районне керівництво "призупинило" виборчий процес, та вибори все ж призначили.
Згідно із постановою ЦВК з 6 лютого у Білоберізькій ОТГ розпочався виборчий процес. Перші вибори заплановані на 27 березня 2016 року. До Білоберізької ОТГ увійшли Білоберізька сільська рада (село Білоберізка), Хороцівська сільська рада (села Хороцеве, Барвінків) та Устеріківська сільська рада (село Устеріки), передає Бліц-Інфо з посиланням на Фіртку.
Та мешканці села Устеріки відмовляються входити до Білоберізької ОТГ. Відтак, ініціативна група селян надіслала звернення до постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування щодо скасування виборів у територіальній громаді, які заплановані на 27 березня.
Зокрема, у зверненні йдеться про те, що громада Устерік дізналася про об’єднання сіл лише у січні 2016 року. Більше того, селяни обурені, що таке рішення було прийнято без попереднього обговорення.
Відтак, прикарпатці висловили категоричну не згоду з методами, якими хочуть об’єднати кілька сіл та вимагають скасувати вибори.
Представник ініціативної групи Юрій Цісарук розповідає, що в селі повним ходом йде підготовка до виборів.
«Ходять по селу зі списками і визначають хто вмер, хто ще живий, а хто виїхав. Люди розуміють, що їх ніхто не слухає, а вибори навіть не збираються зупиняти», - каже чоловік.
За словами Юрія Цісарука, спочатку потрібно детально вивчити це питання, адже наразі не зрозуміло за які кошти ОТГ повинна жити та розвиватися.
«У нас в селі є Гринявський лісгосп, який дає якісь доходи в бюджет, та декілька підприємств. А Білоберізка і Хороцево не мають з чого виживати», - стверджує Юрій Цісарук та додає, що їхня громада хоче бути самодостатньою.
В свою чергу, представники Офісу реформ, які практично курують процес об’єднання територіальних громад запевняють, що зірвати проведення виборів у Білоберізькій ОТГ намагаються штучно.
«Ситуацію створюють штучно. Вони (громада Устерік – ред.) кажуть, що при об’єднанні в селі закриють школи, ФАП, заберуть доплати за статус гірського району», - розповідає директор Офісу реформ в Івано-Франківській області Руслан Панасюк.
За його словами, перша зацікавлена в такій ситуації особа – голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. Адже будучи депутатом обласної ради він нібито підтримував Білоберізьку громаду, а очоливши Верховинську районну раду різко поміняв позицію. Більше того, за словами Панасюка Шкіндюк свої вподобання міняв кілька разів.
«Витримуючи позицію, що об’єднання громад має бути добровільним і побудоване на згоді всіх учасників об’єднання ми звернулися до ЦВК за підписом першого заступника голови ОДА та проінформували про таку ситуацію. Наразі чекаємо відповіді», - зазначає посадовець.
Крім того, звернення щодо скасування перших виборів на території Устеріківської сілради депутати Верховинської районної ради направили до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та народних депутатів.
"Враховуючи думку громади села Устеріки, їхнє право визначати свою подальшу долю та формувати соціально-економічний розвиток гірського населеного пункту, звертаємося до Вас з проханням вилучити з переліку сільських, селищних, міських територіальних громад, в яких призначаються перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 27 березня 2016 року, визначеного Постановою Центральної виборчої комісії від 25 грудня 2015 року №619, Устеріківську сільську раду (с.Устеріки) та скасувати проведення перших виборів 27 березня 2016 року на території даної сільської ради.
Просимо проявити властиву вам державну мудрість, виваженість, прислухатися до думки громади, прийняти єдино правильне, очікуване рішення для сільської громади задля її подальшого розвитку і поступу вперед", - йдеться у зверненні.
Натомість, керуючий справами облради Василь Скрипничук вважає, що одного звернення до ЦВК недостатньо аби вирішити проблему.
За його словами, облдержадміністрація має висловитися проти вступу Устерік у "насильницький колгосп" або переконати громаду таки об'єднатися.
До теми: Перші вибори в об’єднаних громадах Прикарпаття
Батогом чи пряником? або Як об’єднуватимуть громади
Прикарпатські депутати дали старт об'єднанню громад