Обіцяного два роки чекають: Як франківський забудівник «забув» про квартиру для сім’ї Героя Небесної сотні
У лютому минає два роки від однієї з найтрагічніших сторінок у сучасній українській історії – розстрілу Майдану. Відтоді Україна пережила не одне потрясіння, війна на сході забрала не одне життя. Тим менш, подвиг патріотів, яких нарекли Небесною сотнею назавжди ввійшов в українську історію. Тоді, на переможній хвилі революції про їхню жертовність та їх родини обіцяли не забути. Та не всі виконали свою обіцянку. І як не дивно, цього разу мова йде не про чиновників.
Герой Небесної сотні, 64-річний Василь Шеремет із села Ланчин Надвірнянського району помер на початку березня у лікарні. Чоловік потрапив під крижані струмені водомета, отримав важкі травми і серце не витримало.
Його старенькій матері, як і іншим сім’ям героїв Небесної сотні, франківські забудівники пообіцяли подарувати двокімнатну квартиру. Про такий благородний вчинок під час сесії обласної ради оголосив тодішній її очільник Василь Скрипничук.
Як свідчить стенограма на сайті облради, житло для родини Василя Шеремета зобов’язувався надати забудівник, а тоді й депутат облради Руслан Гусак (компанія «Франківськміськбуд»). Слід зауважити, Гусак за два місяці до того вийшов з Партії регіонів, тож таку з його боку доброчинність сприйняли як спробу «замолити» гріхи. Водночас, це не було його окремою ініціативою, а фактично спільним рішенням шести найбільших будівельних компаній Івано-Франківська. Тієї післяреволюційної весни франківські бізнесмени Володимир Балагура («Ярковиця»), Микола Ковальчук («ВамБуд»), Іван Мельник (будівельна компанія «Мельник»), Андрій Луцький («Благо), Петро Греченюк («МЖК-24»), Олег Лепенін («Вертикаль») та Руслан Гусак («Франківськміськбуд») зібралися на спільну вечерю та вирішили висловити своєрідну підтримку сім’ям «майданівців» і подарувати житло. Погодили, що це будуть двокімнатні квартири площею 60 кв. метрів. Та на відміну від своїх колег, даного слова Гусак так і не дотримав. Про це кореспонденту Бліц-Інфо розповіла сестра загиблого Героя Галина Тимків. Її родина вже й не йме віри, що забудівник виконає свою обіцянку. Зізнається, що вже кілька разів про неї нагадували та все безрезультатно.
«Моїй матері Дарії Шеремет, яка втратила на Майдані сина, як всім іншим родинам героїв Небесної сотні з Прикарпаття пообіцяли надати квартиру. Про це я з Русланом Гусаком навесні 2014 розмовляла телефоном, і навіть їздили до нього в офіс. Він запевнив, що незабаром зателефонує і будемо оформляти документи. Та так і не передзвонив. Я нагадувала про обіцянку через нашого односельчанина Михайла Іваночка, який тоді ще був головою Надвірнянської РДА. Та справа від того з місця не зрушила», - розповідає пані Галина.
Сестра героя Небесної сотні додає, що близько двох тижнів тому навіть зверталась до обласної влади з проханням вирішити питання.
«Хоча, розумію, що влада тут не дуже може допомогти, адже це було фактично приватною ініціативою. І судитися з ним не будеш, бо ніяких документів на квартиру немає. Але якщо вже інші отримали квартири і нам обіцяли, то хотілося б, аби її таки виконали», - зауважує жінка.
Повірити в те, що забудівник передумав і вирішив «забрати» надане родині героя слово не хочеться, тож закрадається думка, що він просто забув. Та такі думки розвіює колишній голова Надвірянської РДА, а сьогодні депутат облради Михайло Іваночко. Односельчанин Василя Шеремета запевняє, що нагадував Руслану Гусаку про його зобов’язання двічі.
«Раз, коли ще був головою Надвірнянської райдержадміністрації. Він запевнив, що пам’ятає і питання вирішується. Щось роздумував, казав, може дасть їм гроші, а не квартиру. Та все ж пообіцяв, що питання закриє. Другий раз розмова була трохи в іншому тоні, він вже нічого конкретного не сказав. Я зрозумів, що він передумав», - розповідає Іваночко.
У компанії, від якої родина героя Небесної сотні і мала отримати квартиру, фактично підтвердили підозри Іваночка. За телефоном, вказаним на сайті «Франківськміськбуду», повідомили, що про обіцянки подарувати квартиру їм нічого не відомо.
«На той час, тобто у 2014, у нас був інший директор, і нам невідомо що і кому він міг пообіцяти в подарунок. Зараз у нас інший директор – Олег Трахановський і можу запевнити, що він таких обіцянок нікому не давав. Принаймні, мені про них невідомо», - заявив чоловік, що представився як менеджер відділу продажу.
На зауваження, що матері героя квартиру обіцяв саме власник компанії Руслан Гусак, а не директор фірми, чоловік нагадав, що директором є Трахановський і запевнив, що Гусак до компанії «нічого немає». Відповідно, і про його обіцянки у компанії нічого не знають.
Треба зауважити, що згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Олег Трахановський став директором ТзОВ «Франківськміськбуд» 27 листопада 2013 року. Тож запевнення, що йому невідомі зобов’язання перед родиною героя Небесної сотні, виглядають доволі сумнівними.
Водночас, пізніше юрист ТОВ "Франківськміськбуд" повідомила, що директор компанії Олег Трахановський і є її власником, тож попросили їх не "ототожнювати із колишнім керівником нашого підприємства, оскільки з 2007 чи 2008 року він до нас не має жодного відношення".
"На даний час, наше підприємство переживає не легкі часи. У зв'язку із складною економічною ситуацією та значною девальвацією гривні ми не могли дозволити собі давати такі обіцянки", - зазначила юрист будівельної компанії Надія.
За інфомацією в ЗМІ, Гусак очолював будівельну компанію до обрання в обласну раду і призначення заступником голови ОДА Михайла Вишиванюка навесні 2010 року. Сама ж фірма була зереєстрована на дружину Руслана Гусака.
Отримати пояснення від Руслана Гусака кореспонденту Бліц-Інфо не вдалось. Забудівник відповів на телефонний дзвінок, але повідомив, що не може розмовляти, оскільки перебуває у роумінгу. Залишається надіятись, що після повернення додому він все таки прояснить ситуацію, а родина героя отримає обіцяне житло.