Облрада просить виділити ще 1,7 мільярда гривень на ліквідацію наслідків паводку
Сьогодні, 31 липня в Івано-Франківську розпочалась 36 сесії обласної ради. На порядку денному – понад 60 питань
Першим питання депутати заслухали звіт голови ОДА Віталія Федоріва щодо ліквідації наслідків паводку, що трапився на Прикарпатті у червні. За словами керівника облдержадміністрації, стихією було підтоплено 263 населені пункти, 13117 житлових будинків, 15 фельдшерсько-акушерських пунктів та 2 лікарні; 7411,1 га сільськогосподарських угідь, 18101 присадибну ділянку, 6193 підвальних приміщень, зруйновано 275 км та пошкоджено 603 км автодоріг, зруйновано 80 км берегоукріплень, зруйновано 93 та пошкоджено 249 мостів. Було припинено газопостачання близько 5 тисячам абонентів. Загинули шестеро людей.
Негативних наслідків від стихії зазнало 15 адміністративно-територіальних одиниць області, з яких найбільше постраждали Верховинський, Галицький, Косівський, Надвірнянський, Тлумацький райони, Ланчинська селищна і Долинська міська об’єднані територіальні громади. Як підкреслив Федорів, в області зазнали пошкоджень та руйнувань 1895 об’єктів комунальної власності, для відновлення яких необхідно понад 2 мільярди гривень .
На ліквідацію наслідків стихії Кабмін виділив 480 мільйонів гривень, які ОДА направила на проведення найнеобхідніших відновлювальних робіт – доріг, мостів, дамб та берегоукріплень. Також майже 100 мільйонів виділили постраждалим від паводку прикарпатцям. Як запевнив голова ОДА, гроші вже надійшли на рахунки постраждалих.
Водночас, 93 автомобільні мости та 80 кілометрів берегоукріплення досі залишаються зруйновані. Також пошкодженими залишаються 507 км автодоріг, 14 водозахисних дамб - у критичному стані, 1807 абонентів в 16 населених пунктах - без газопостачання.
Відтак, депутати обласної ради звернулися до керівництва держави щодо виділення додаткових коштів для ліквідації наслідків паводку, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Як йдеться у зверненні, за попередніми підрахунками, які базуються на інформації, що подана головами районних державних адміністрацій, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад області, для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відновлення пошкоджених об’єктів, необхідно 2,1 млрд. гривень. Ця сума не включає відшкодування збитків населенню.
«На сьогодні відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року” для області передбачено 480,0 млн. гривень, що є вкрай недостатнім з огляду на масштаби завданої шкоди.
Враховуючи вищенаведене, просимо:
– прийняти рішення щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету для області в сумі 1,7 млрд. гривень на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося в червні 2020 року на території області;
– передбачити можливість фінансування за рахунок коштів державного бюджету видатків на запобігання руйнуванню та пошкодженню відновлених об’єктів в майбутньому, а також фінансування комплексу заходів, спрямованих на недопущення стихійних лих», - йдеться у документі.
Як пояснив голова бюджетної комісії Микола Палійчук, цим зверненням депутати хочуть попросити у ВР, Кабміну та президента додатково виділити кошти і дозволити використовувати їх не тільки на ліквідацію, а на запобігання і відновлення.
«Адже якщо був мостик, то його треба не тільки відновити, але й укріпити берег та прочистити русло. Цифри, вказані у зверненні, нашій комісії надали керівники районів», - пояснив голова комісії.
Водночас голова фракції ВО «Свобода» в обласній раді Михайло Королик, перш за все подякував всім, хто цілодобово працював, щоб захистити населення і майно від стихії та ліквідовував наслідки повені.
«Рішення, які приймаються на державному рівні, змушують сумніватися у тому, що влада дбає про громадян. Під час паводку, чотири дні парламент не міг перейти до розгляду питань щодо надзвичайної ситуації. Замість реагувати на стихію, вони розглядали «нагальніші» питання грального бізнесу. Окрім того, гроші передбачені урядом на компенсацію постраждалим є мізерні. Це кошти, які виділяються «на відчіпне», адже за 300 тисяч не можливо відновити зруйноване житло», - переконаний депутат.
Варто зауважити, що депутати подали до проєкту звернення кілька важливих пропозицій. Зокрема, свободівець Михайло Іваночко запропонував написати, щоб не тільки внесли зміни до Постанови для виділення додаткових коштів, але й склали Державну програму з недопущення стихійних лих в майбутньому. 52 депутати підтримали таку пропозицію.
Водночас депутат Остап Дзеса запропонував додати пункт, щоб розвивати на державному рівні питання проведення руслоочисних і руслорегулювальних робіт на річках. Сесія також підтримала таку пропозицію.
Також депутати проголосували за пропозицію Романа Ткача, щоб просити Кабмін додати в перелік майна, за яке йде відшкодування, дачні будинки.
Останню пропозицію озвучив заступник голови облради Василь Гладій. Він запропонував внести у документ ще один пункт: «Просимо, передбачити виділення коштів постраждалому населенню для практичного відшкодування збитків, відповідно до дефектних актів». Депутати також підтримали таку пропозицію.
В цілому за звернення проголосували 57 прикарпатських обранців.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!