Облрада закликає МОЗ купити для Прикарпаття сучасне обладнання для боротьби з раком
Івано-Франківська обласна рада 24 грудня звернулася до Міністерства охорони здоров'я із проханням придбати для нашої області сучасний лінійний прискорювач.
Як зазначається у тексті звернення, на Прикарпатті щороку діагностують близько 4 тисяч випадків злоякісних утворень. Так, у 2020 році медики виявили 4193 випадки, пише Бліц-Інфо. Відтак, в області давно необхідне сучасне обладнання для боротьби з онкологією. Адже сьогодні променеве лікування жителів Прикарпаття проводять на давно застарілих апаратах дистанційної гамма-терапії.
"Злоякісні новоутворення посідають друге місце у статистиці смертності на Прикарпатті. Тож купівля сучасного лінійного прискорювача для області є надважливим, адже дасть можливість забезпечити пацієнтів якіснішим лікуванням за сучасними, міжнародними протоколами. На відміну від гамма-апаратів, він не містить радіоактивне джерело іонізуючого випромінювання Кобальт-60, а самостійно генерує випромінювання, тому не становить загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Такий випромінювач дає можливість локально опромінити орган, мінімально впливаючи на здорові тканини і органи, а також знижує рівень променевих укладненнь та зменшує перебування хворих на стаціонарі", - зачитав звернення голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський.
Як пояснив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, такого обладнання в Україні зараз дуже мало, а якщо і є - то вже теж дещо застарілі. А от потреба - чимала.
"Мені довелося зрозуміти це на власному досвіді, бо я на такому апараті проходив лікування закордоном, бо в Україні їх вкрай мало. І якщо у людини виявляють у якісь частині тіла ракову пухлину і починають лікування опроміненням, то опромінюється, чи не весь організм. В той час на такому лінійному прискорювачі чітко спрямовується промінь, який вражає тільки шкідливу клітину, оминаючи здорову. І от скільки ексцесів мені довелося зустрічати у людей, які лікувалися, навіть важко передати. Їх одночасно і лікували, але й шкодили. Тому при такій великій кількості хворих щороку, дуже важливо, аби в нашій області такий апарат був", - відзначив Олександр Сич.
Також в обласній раді зауважили, що корпусне приміщення, яке є своєрідним бункером, для лінійного прискорювача в області вже звели. Та купити його самостійно для області не видається можливим, адже мова йде про десятки мільйонів гривень.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!