«Обов’язково повернусь до хлопців, я обіцяв»
«День» поспілкувався з пораненими бійцями батальйону «Київська Русь», які після одужання планують знову піти на передову
Батальйон територіальної оборони «Київська Русь» засновано 6 червня 2014 року. Кістяк формування — добровольці з Київщини. Бійці батальйону воюють на території Донецької області, зокрема, вони займали позиції на горі Карачун. Нещодавно снайпер вбив командира батальйону Олександра Гуменюка, Батю, як його називали бійці. Але добровольці знову рвуться до бою: за Батю, за рідних, за український народ. «День» поспілкувався з двома бійцями «Київської Русі», які зараз перебувають на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі у Києві.
«ЯКЩО НЕ БУДЕ ЗБРОЇ, БУДЕМО ВБИВАТИ ВОРОГА ОЧИМА»
Сергій Воронін — киянин, але кілька років живе у Білій Церкві, має дружину та двоє дітей. У мирний час Сергій займався громадською роботою та завідував виробництвом на різних підприємствах. У березні чоловіка мобілізували, у липні він потрапив на фронт у складі «Київської Русі». Сергій Воронін розповідає: «Родина до останнього не знала, що перебуваю у зоні АТО. Казав, що перебуваю на військових навчаннях, аби їм було спокійніше. Свого часу я служив у Збройних силах, складав присягу, де сказано оберігати суверенітет держави. Коли знадобилася допомога, ми з побратимами прийшли. Інакше не буде України, будемо відзначати свята іншої держави».
Боєць «Київської Русі» вважає, що українські військові найбільше потребують нової зброї, бо у супротивника устаткування краще. Втім, Сергій додає: «Але ми все одно били і будемо бити ворога, голими руками будемо давити. Якщо не буде нічого, будемо очима вбивати».
ОДИН ЗА ТРЬОХ
Мешканець Броварів Микола Смірнов — громадський активіст та член партії «Свобода». Ще на початку окупації Криму Микола звернувся до військкомату, аби стати добровольцем. Місяць чоловіку не передзвонювали, і тільки завдяки допомозі товариша запропонували піти до «Київської Русі». Півтора тижні боєць тренувався на базі навчального центру у Десні Київської області і потім вирушив на фронт.
Боєць воював пліч-о-пліч із командиром батальйону «Київська Русь» Олександром Гуменюком. Певним чином, Микола прийняв на себе кулю, яка призначалась Баті. Доброволець згадує: «Якось ми поверталися з Краматорська, зі штабу АТО. У комбата стріляв снайпер — це був перший замах на нього, за Батю бойовикам обіцяли багато грошей. Наша машина підстрибувала на ґрунтовій дорозі, снайпер не розрахував, куля потрапила у броню і зрикошетила прямо мені у голову. Вдруге Батю ніхто не врятував». Самого Миколу врятувало диво: куля пройшла у 4 мм від мозку, також у нього поранена рука.
Два з половиною місяця на війні збилися в один ком — на фронті час не ділиться на години та дні. Навіть перемогу у бою, за словами Миколи, хлопці не відзначають, це — звичайна робота. На фронті Миколу Смірнова підтримували листи від українців. «Повертаєшся з завдання, після обстрілів — техніка підводить, зраджують. Думаєш, кому це потрібно? І раптом читаєш лист від дівчини-сироти, яка підробляє, щоб збирати гроші на тепловізори. Читаєш і дякуєш, що таких людей захищаєш. Це як телефон поставити на зарядку. Люди віддають тобі останнє, то чому себе жаліти?» — питає чоловік.