Олександр Сич: Пандемія коронавірусу показала, чи влада може бути дієздатною в екстремальних ситуаціях
Останні події у Верховній Раді свідчать, що монобільшість залишилася лише на папері.
Таку думку очільник Івано-Франківської обласної ради, заступник Голови ВО «Свобода» з питань ідеології Олександр Сич висловив у студії обласного телебачення «Галичина.
«Такі ситуації, як епідемія коронавірусу розставляють крапки над «і» та показують, як влада може діяти у екстремальних умовах і чи може вона бути дієздатною. Бо одне – працювати у штатних умовах, приймати поточні рішення, коли ще за інерцією розвиватиметься економіка та працюватимуть більшість структур. І зовсім інше – режим роботи в умовах надзвичайної ситуації. Я це дуже добре розумію, бо працював в Кабінеті міністрів України, коли розпочалася російсько-українська війна. Точно так само з пандемією. Ніхто не передбачав, що вона може бути і спричинить аж такі наслідки. Тож зараз робота Верховної Ради показує, наскільки вона готова працювати в екстремальних ситуаціях», – підкреслив Олександр Сич.
Як зазначив націоналіст, фракція влади показала, що вже не є такою монолітною, як хоче здаватися. Про це свідчить, як і брак голосів для призначення на посаду Михаїла Саакашвалі, так і блокування «законодавчим спамом» антиколомойського закону.
«Те, що до антиколомойського закону за короткий період було внесено понад 16 тисяч правок, говорить про великий вплив олігарха Коломойського на групу депутатів у парламенті. Тож вкотре маємо підтвердження, що Верховна Рада України цього, як і попередніх скликань, не відстоює інтереси простих українців, а виконує волю олігархічних груп. Сьогодні залежність політичного процесу від олігархічного укладу економіки є найбільшою проблемою українського суспільства. Також відомо, наскільки вагомий вплив на передвиборчу кампанію партії «Слуга народу» мав Коломойський. Тож і не дивно, що в самій фракції «Слуги народу» є багато депутатів, які блокують прийняття цього закону. І очевидно, що боротьба із законодавчим «спамом» за допомогою внесення змін до регламенту навряд чи допоможе. Інколи внесення однієї правки тягне за собою ще десять. Тож обмежувати фракцію 5 правками, а позафракційного депутата – однією, виглядає нелогічним. До всього треба підходити із розумом», – каже Олександр Сич.
Водночас свободівець зауважує, що Україна сьогодні не володіє повноцінним суверенітетом, адже великою мірою перебуває під зовнішнім управлінням.
«До Революції Гідності таке управління здійснювалося з боку Росії, а зараз – із Заходу. Відтак, деякі дії влада змушена приймати під зовнішнім тиском. Це і антиколомойський закон, і закон про ринок землі, і про призначення Саакашвілі до Кабінету міністрів», – зауважує Олександр Сич.
Джерело: ВО "Свобода" Прикарпаття
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!