Олександр Сич: Пандемія, як і війна, розставляє всі крапки на "і"


Голова Івано-Франківської обласної ради, науковець Олександр Сич впевнений, що пандемія змінить життя України та українців. А в який бік - залежить лише від нас самих.

Таку думку свободівець висловив на своїй сторінці у мережі. 

"Нація після…Кожна палиця обов’язково має два кінці! Така вже філософська істина. Палиця короновірусної пандемії їх також має. 

Про поганий ми вже всі наслухані. А який добрий?

Вона, пандемія, як і сьогоднішня російсько-українська війна, розставляє всі крапки над «і».

В тому числі дає нам шанс позбутися багатьох не найкращих рис національного характеру й натомість плекати і формувати добрі – конкурентні в глобальному життєвому просторі і боєздатні для зайняття належного нам місця під світовим сонцем.

За неповних два тижні в Україну повернулося близько 100 тисяч наших співвітчизників, які шукали кращої долі у світах, але, коли грянула біда, виявилися там нікому не потрібними і шукають прихистку у рідної землі. Тож геть відчуття меншовартості, зневажливого ставлення до своєї вітчизни, самоприниження й самобичування (на зразок фаталістичного «такі ми вже є!»)! Натомість плекаймо власну гідність, гордість за Україну і за сам факт її існування!

Такою вже є природа людини, що щасливими митями вона тішиться наодинці, але в біді тягнеться до гурту. Саме гуртом ми подолаємо біду! Сьогодні, як і під час Майдану, тішать кращі зразки громадянської взаємодопомоги. Це слід закріпити і характерний для українця індивідуалізм органічно поєднати із національним солідаризмом, а внутрішнє чуття переваги свого власного над громадським замінити обов’язком перед громадою і перед національною спільнотою.

Хай наша держава ще недостатньо досконала, але саме вона є найкращим інструментом колективного національного порятунку. Тож відкидаймо меншовартісне ниття, що ми нездатні до самостійного державного життя, а тим більше паразитарне відношення до неї (як от «а що мені дала держава!?»), зціплюймо зуби й удосконалюймо її разом!

А ще – коли, як не нині:

- брак вольовитості замінити на волю до життя і жагу перемоги,
- сентиментальну чуттєвість – на прагматичний раціоналізм,
- бунтівливий анархізм – на дисциплінованість та порядок,
- надмірну толерантність – на войовничу готовність відстояти своє,
- пристосуванство – на рішучість творити свою долю своїми руками,
- упертість - на послух провідникові,
- надмірну довірливість – на прагматичний національний розрахунок.

Кожен може самотужки продовжити цей антонімічний перелік. Без сумніву є одне – наше життя буде розділене межею пандемії.
Станьмо після неї кращою і сильнішою нацією!", - написав Олександр Сич у мережі. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!