Олександр Сич про дистанційне навчання: Посадовці в Києві абсолютно відірвані від реалій життя
Пандемія змінила життя в цілому світі. І мова не тільки про людину, а нації загалом. Адже попри задекларовані Євросоюзом спільні інтереси, країни у час пандемії перш за все дбали про національні інтереси.
Таку думку голова Івано-Франківської обласної ради, заступник голови ВО «Свобода» Олександр Сич висловив у програмі «Новий Погляд», що виходить на ТРК РАІ.
«Я неодноразово говорив, що хочемо ми, чи не хочемо, але через пандемію потрібно змінювати спосіб свого життя. Так, це незвично та некомфортно. Але ситуація змушує. Хоч я не хочу вдавати наскільки дійсно загроза пандемії є високою і скільки тут є політичної маніпуляції. Особливо, у час передвиборчої кампанії. Це мають сказати незалежні експерти з громадянського суспільства, які володіють відповідними знаннями та статистикою. Але тим не менше, коли ми бачимо, що захворюваність росте. Коли хворіють твої рідні, знайомі, чи навіть ти сам, тоді ти відчуваєш, що пандемія є. І це впливає на наше життя. Очевидно, що життя буде індивідуалізуватися. І не тільки наше, а й таких великих спільнот, якими є нації та держави. Вони стануть більш закритими та жорсткіше проводитимуть політику на захист своїх національних інтересів. Особливо, це було помітно на початку карантину, коли попри задекларовану Євросоюзом спільну родину та спільні інтереси, країни конкурували за засоби захисту. Як вони практично викрали один в одного гуманітарні вантажі та не цуралися брудних методів тіньового обороту коштів, викуповуючи засоби індивідуального захисту у інших держав, в тому числі й, в Україні. І нам потім бракували. А наші чиновники йшли на це заради наживи та власної кишені. Загалом, пандемія змусить нас змінити стиль життя та більш бережно ставитися до власного здоров’я», – впевнений Олександр Сич.
Радикальні зміни відбуваються й в освіті. Зокрема, у школах практикують дистанційне навчання. Та Олександр Сич зауважує, що в Україні в усіх сферах спостерігається падіння професійного, інтелектуального та освітнього рівня.
«Як викладач університету і управлінець, можу сказати, що рівень освіти катастрофічно падає. Тому страшно уявити, якою буде наша освіта через 3-5 років, якщо до організації навчального процесу в умовах пандемії ставитимуться, як сьогодні. Яке дистанційного навчання в наших технічно відсталих умовах? Виїжджаєш за межі Івано-Франківська і в більшості сіл вже немає нормального інтернету. Як дистанційне навчання, коли 75-80% українців вже десятки років перебувають на межі, або за межею бідності? Адже дистанційне навчання – це потужний комп’ютер, або потужний ґаджет. Як дистанційне навчання для маленьких діток, яких апріорі потрібно контролювати та вести за рученьку? Я можу сприймати дистанційне навчання старших класів, де діти розуміють, що вчитися треба, бо це фундамент для твого майбутнього. Дитина вже сама думає про ЗНО і вчиться свідоміше. Але у всіх інших класах – це катастрофа», – впевнений голова обласної ради.
Свободівець зауважує, що чиновники в Києві абсолютно відірвані від життєвих реалій. І абсолютно на теоретичних знаннях планують навчання дітей.
«Вони реально не розуміють, як може проходити дистанційне навчання дітей у Верховинському районі. Має бути максимальна ініціатива і тиск від посадці, які працюють в «полі» – в школах та районних, міських управліннях освіти. Люди, які знають життя. Вони мають ініціювати зміни підходів і стандартів. Не боятися, бо світом рухає активна меншість. З власного досвіду та креативу пропонувати зміну стандартів. Бо не вихід масово все забороняти. Треба дозволити і контролювати. До прикладу, знизити наповнюваність класів. Захистити вчителя на маскою, у якій він дихати зможе, а захисним екраном, коли він бачить учнів. Розділити вихід дітей. Бо маленькі діти хочуть бавитися і ви їм не поясните, що цього робити не можна. Так, це витягне багато затрат. Але майбутнє держави – це освіта», – підкреслює Олександр Сич.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!