Олександр Сич: Тотальне збезчещення влади веде до демонтажу держави
Чому дурні лізуть до влади, а розумні – дають їм можливість?
Таке незвичне запитання до голови Івано-Франківської обласної ради, заступника голови ВО «Свобода» Олександра Сича прозвучало у програмі «Новий Погляд», що виходить на ТРК РАІ, пише пресслужба обласної організації ВО "Свобода".
«Тому, що дурне завжди не усвідомлює, що воно дурне. А розумне завжди сумнівається в достатності свого розуму. Я дуже поважаю людей, коли ти людині щось пропонуєш, а вона починає сумніватися. Це означає, що цю людину можна ставити на посаду. Бо вона приміряє рівень своїх знать до посади. Розумна людина завжди вважає, що її знань трошки ще бракує. А той дурний, без знань завжди згідний. “Хочеш бути президентом? Так, хочу!”. Він не може себе та свої можливості критично прирівняти до тої посади, де прийдеться виконувати роботу. Нам у суспільстві політичної культури, щоб обирати розумних людей. Нам бракує розуміння та політичної культури, щоб обирати розумних людей. Нам бракує розуміння, що від нашого вибору залежить конкретно твоє життя залежить. Обереш недолугого голову ОТГ, чи депутата, який буде визначати правила життя для тебе. І ти через це не отримаєш нормальної заробітної плати та пенсії, Прикарпаття не отримає інвестицій. Якщо той, кого ти обрав не володітиме нормальними знаннями, аби організувати твоє життя. Бо для чого ми владу обираємо? Аби вона впорядковувала життя людей. Організовувала та приймала правила, для всіх однакові у цьому житті», – підкреслює Олександр Сич.
Водночас голова Івано-Франківської обласної ради наголошує, що не так легко розумну людину впросити до влади.
«Я можу назвати десятки прикладів, коли мудрі люди, які б багато могли зробити для розвитку Прикарпаття та країни, відмовляються йти у владу. Кажуть «Я все вже маю. Та нащо мені цього болота!». Бо ти ще не встигаєш переступити владного порога, як стаєш для однієї категорії людей ледве не особистим ворогом. Є люди, які апріорі тільки критикують владу. Самі можуть нічого не робити, але тільки вимагають та критикують. Можуть навіть на вибори не ходити. То хіба нормальній, адекватній людині це потрібно? Тому це інша велика проблема – знайти порядних, адекватних, розумних людей, аби вони захотіли бути при владі. Тим більше тепер, під час такого тотального збезчещення всієї влади. При тому, той, хто збезчещує, не може сказати, як добре. Все погано, всі злодії! Це свідомий, чи несвідомий тотальний демонтаж держави. Бо держава не може існувати без державних інституцій. Районна, обласна рада, Кабінет міністрів, Верховна рада – це все державні інституції. Якщо люди не будуть ставитися до них з повагою та виконувати їхні директиви, то в нас ніколи не буде нормального впорядкованого життя. Держава – це інституція. Розвалити інституцію – розвалити державу. А в нас сьогодні тотально розвалюють інституції», – зауважує свободівець.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!