Парковки чекають господарів. В Івано-Франківську закрили головного паркувальника міста
В Івано-Франківську припинили діяльність підприємства «Технічний центр «Сервіс-Авто». Воно керувало всіма парковками в місті. І що тепер?
Усе майно «Сервіс-Авто» разом із болардами передадуть Інспекції з благоустрою, пише Репортер.
Із «Сервіс-Авто» проблеми були постійно. Його керівник Андрій Строїч вже давно звільнився.
«Було багато нарікань на роботу цього підприємства, – розповідає Михайло Смушак, директор міського департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку. – Претензії мали й депутати, бо в «Сервіс-Авто» постійно збільшувалися заборгованості до бюджету. На сьогодні борг сягає близько 1,5 млн. грн. Це при оплаті в 700 тис.грн., яку вони мали давати щороку».
Про борги «Сервіс-Авто» говорили ще на початку 2013 року. Тоді фірма мала заборгованість понад 600 тис.грн. Цьогоріч у вересні за боржника взялася прокуратура. Через Івано-Франківський окружний адміністративний суд з нього стягнули 1 млн. 205 тис. грн. податкового боргу. Як повідомили правоохоронці, підприємство протягом 2014-2015 років заборгувало ці кошти за сплату ПДВ та земельного податку.
Загалом у Франківську є 30 платних парковок. Рік тому та ж прокуратура заявила, що вони діють незаконно. Всупереч постанові Кабміну про платну стоянку авто, на жодному майданчику не було паркоматів чи в’їзних / виїзних терміналів. Тому гроші з водіїв стягують незаконно.
Прокурори виявили, що доходи від автостоянок не рахують, а міський бюджет недоотримує кошти. Крім того, на більшості майданчиків не було місць для інвалідів. А їх має бути 10 % від загальної площі.
Нарешті, епопея із «Сервіс-Авто» завершилася у четвер, 8 жовтня. На засідання міськвиконкому винесли питання про припинення діяльності підприємства. Виконком підтримав рішення одностайно.
Тепер чиновники готують новий документ про франківські парковки. Звісно, члени виконкому ще будуть його корегувати, проте вже зараз є картина, що ж далі буде з парковками в місті.
«Усе майно «Сервіс-Авто» буде передано комунальному підприємству «Інспекція з благоустрою», – каже Смушак. – Там були і стоянки, і боларди тощо. На засіданні виконкому ми пропонуватимемо оголосити новий конкурс серед підприємців, які схочуть надавати послуги з паркування».
За словами Смушака, охочим поставлять кілька умов: обов’язкові паркомати, розмітка, дотримання правил дорожнього руху тощо. Все має відбуватися чітко за постановою Кабміну. Стоянок без паркоматів у Франківську більше не буде, обіцяє Смушак.
Як у них
Берлін
У центрі німецької столиці всі парковки платні. Спеціально для тих, кому потрібно покинути авто на короткий час, передбачена тарифікація за 15 хвилин. На околицях біля станцій метро є безкоштовні паркінги.
Амстердам
На деяких паркінгах можна оплатити навіть 7 хв. стоянки. Вулиці патрулює спеціальна служба, тож уникнути оплати не вдасться.
У місті поширені перехоплюючі парковки на околиці. Паркомат після оплати видає не тільки відповідний талон, а й по два квитки на метро на кожного з пасажирів машини і водія – туди і назад. Таким чином, проїзд у метро виходить зовсім недорогим.
Лондон
Парковка в центрі Лондона заборонена протягом робочого дня по буднях і в першій половині дня по суботах, а в’їзд у центр – платний. Порушникам загрожує не просто штраф, а ще й фіксатор коліс або евакуатор.
Сан-Франциско
Жителі Сан-Франциско можуть дізнатися про наявність вільних місць і розцінки на парковку онлайн на інтерактивній карті або через мобільний додаток.