Прикарпатка до сих пір чекає на допомогу влади після червневої негоди


На Косівщині у селі Шепіт червневий паводок частково зруйнував домогосподарство однієї із місцевих жительок Марії Книшук.

Минуло майже чотири місяці, проте сільська влада досі нічим не допомогла, стверджує жінка, пише Суспільне.

Під час негоди вода підмила та забрала частину поля та фундаменту під колишнім приміщенням кухні Марії: "Нахилилася будівля над водою. В самому приміщенні пошкоджено дві печі. Навколо господарства забрало пліт, обгороджений з дротів. Коптильню, де вудили м'ясо. Все, що було коло хати – машину дров теж забрало. Навіть, каміння, яким мали підмуровувати теж вода забрала".

Прикарпатка до сих пір чекає на допомогу влади після червневої негоди

Син жінки у приміщенні, яке пошкодила вода, тримає всі свої інструменти. Каже, що за десять хвилин сильних опадів у майстерні вже була вода

"Усе це плавало. Було так страшно. Тут за стіною, як уявив, що там вода, - просто жах", - каже Іван Книшук.

Марія Книшук розповідає, що після паводку зверталася до сільської ради. Там пообіцяли, що прийдуть і перевірять масштаби завданих збитків.

"Степан Іванович казав, що прийдуть на другий день. На третій пішли вже самі із сином (в сільраду -ред.) і чекали, поки прийдуть на роботу. Ми запитали, що нам потрібно написати, то нам сказали: "Тихо, все буде добре. Заяву дали написати? – Ні. Сказали, що самі напишуть і самі віднесуть", - пригадує Марія Книшук.

Марія Книшук

За тиждень в селі знову був паводок. Тоді жінка вже сама написала заяву, віднесла у сільську раду, але жінці порадили звернутися в Косів. Там, за словами Марії Книшук, їй сказали, що ця заява - без підпису та печатки, і відправили додому.

Сільський голова Степан Плитчук пояснив, що цього року відшкодувань за підмиті і зруйновані сільськогосподарські будівлі не було.

"Були виділені гроші на те, щоб було відновлення того, що зруйнувало. Якщо б там було укріплення, то ми б писали - на відновлення укріплення. На даний момент, ми можемо це просто засипати грузом - ту частину, що зарвало. Поки на це нема коштів", - каже голова Шепота.

Степан Плитчук припустив, що наступного року, якщо будуть гроші, поставлять габіони.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!