Скільки грошей отримають прикарпатські лікарні за укладеними договорами з НСЗУ
У четвер, 14 травня в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Серед іншого, депутати розглянули питання «про стан проведення другого етапу медичної реформи», пише Бліц-Інфо.
За словами голови комісії Манолія Піцуряка, запровадження другої хвилі реформи має багато як позивних, так і негативних питань.
«Вже пройшов місяць зі старту другої хвилі. Реформа показала, як плюси так і мінуси, але багато питань так і залишилось. Деякі заклади зараз почали працювати краще, але є й такі, що залишились працювати як раніше», - зауважив свободівець.
Як розповіла в. о. директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ірина Кобельська, друга хвиля медичної реформи стартувала з першого квітня. Лікарні перейшли на фінансування через Національну службу здоров’я України за договорами на конкретні медичні послуги.
«У нас в області 64 комунальні і 1 приватний заклад уклали договори з НСЗУ на надання спеціалізованої медичної допомоги. Найбільше пакетів послуг в області заключила Надвірнянська лікарня – 20, Коломийська – 18, центральна міська клінічна лікарня – 15, Городенківська – 13, обласна клінічна лікарня – 13, дитяча лікарня – 8, обласний перинатальний та фтизіопульмонологічний центри – 7», - зазначила Кобельська.
Загалом майже 1,5 мільярди гривень має отримати область за укладеними договорами.
Окрім того, в області є заклади, які не ввійшли до програми медичних гарантій. Це – Коломийська інфекційна лікарня, яка зараз перебуває у стані реорганізації, 4 санаторії та заклади, які перебувають на стадії припинення – Коломийський дерматовенерологічний диспансер, онкодиспансер та Калуський протитуберкульозний диспансер.
«Попри те, що реформа має успіхи, вона має і суттєві недоліки. Ми маємо ризики як мінімум по 30 закладах щодо їхнього фінансового процвітання і їхніх бюджетів. У найкритичніших станах зараз перебувають заклади психіатричного та фтизіатричного профілів, три стоматологічні поліклініки та обласний шкірвендиспансер. Для підтримки цих закладів ми розробили спеціальну програму. Окрім того, є державна субвенція на 105 мільйонів, але з неї на підтримку комунальних некомерційних підприємств може піти тільки 25 та 9 мільйонів», - зауважує чиновниця.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!