Продаж самоката та купівля дрона для ЗСУ: прикарпатці стали жертвами аферистів
Продаж самоката та купівля дрона для ЗСУ. Саме в такі пастки пройдисвітів потрапили мешканці Івано-Франківщини за минулу добу.
Майже 31 тисячу мешканка Коломиї перерахувала за придбання дрона для Збройних Сил України. Оголошення про продаж потерпіла знайшла на одному із сайтів продажу товарів. Однак, псевдопродавець обдурив жінку та замовлення не вислав.
З заявою про шахрайство у поліцію Івано-Франківська звернулась місцева жителька. Жінка розповіла, що на одному із сайтів виставила оголошення про продаж самоката. З нею зв’язався потенційний "покупець". Аферист надіслав заявниці фіктивне посилання, де вона, для отримання коштів мала ввести свої банківські дані. Жінка так і зробила, та невдовзі з рахунку було списано 80 000 гривень.
Поліція нагадує громадянам:
Одна з найрозповсюдженіших афер в мережі - продаж та купівля уявних товарів і послуг через інтернет.
Як правило, в інтернеті потерпілі знаходять оголошення про продаж товару, що їх цікавить за зниженою ціною. На зазначені номери кредитних карт «покупці» переказують грошові кошти «продавцям», а товар так і не отримують.
Слід пам'ятати, якщо «Продавець» пропонує декілька видів (оплата кур'єру, оплата при отриманні післяплатою, повна передоплата перед відправкою кур'єрською компанією тощо) - то це нормальна практика.
Перевіряйте інформацію про продавця, почитайте відгуки про нього в інтернеті.
Не повідомляйте реквізити вашої банківської картки, а саме термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.
Продаючи товар чи то в інтернет-мережі, остерігайтеся покупців, які мало цікавляться товаром, не торгуються, а одразу просять реквізити рахунку.
Якщо пропонується тільки один спосіб, особливо з повною передоплатою - то це можуть бути шахрайські дії.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!