Проект івано-франківського стадіону «Рух» модернізували під потреби легкої атлетики
Повернувши головну спортивну арену Івано-Франківська у комунальну власність, в міськвиконкомі заходилися оновлювати план її реконструкції.
Якщо попередні проекти були зорієнтовані передусім на потреби футболу, то в теперішньому варіанті нарівні з «грою мільйонів» балом править «королева спорту» – легка атлетика. Окрім основного змагального ядра, для її представників передбачено розминочну зону та тренувальні зали.
– Це зроблено для того, щоб стадіон «Рух» міг претендувати на проведення легкоатлетичних змагань міжнародного рівня, – пояснює голова міськспорткомітету, за сумісництвом президент обласної федерації легкої атлетики Віталій Матешко. – Лише в такий спосіб, – переконаний він, – долею недобудованої арени можна зацікавити столичних спортивних функціонерів. А без них справу, розпочату ще у 1980-х, схоже, не завершити…
Те, що у Києві справді зацікавилися згаданим проектом, свідчить робоча зустріч заступника міського голови Руслана Панасюка з Міністром мінмолодьспорту України Равілем Сафіулліним. Вона відбулася минулого тижня. Міністерство готове долучитися до зведення спортивного містечка в Івано-Франківську, однак взяти на себе всі витрати не може.
Відтак в обласному центрі шукатимуть й інші джерела фінансування на умовах державно-приватного партнерства. «Ми оптимізували проект реконструкції. Якщо раніше він оцінювався у майже півмільярда гривень, то сьогодні йдеться про вдвічі меншу суму», – розповідає Руслан Панасюк.
Найдорожчою частиною проекту залишається добудова основної арени. Разом з облаштуванням легкоатлетичного ядра вона оцінюється у майже 70 млн. грн. На другому місці за витратами – універсальний зал для ігрових видів спорту, гімнастики, боротьби, боксу тощо – 55 млн. грн.
Проектом передбачається також зведення відпочинково-розважального центру (з приміщеннями спортивної реабілітації, тренажерними залами, сауною з басейном та рестораном), адмінприміщення (з інформаційним центром, медичним блоком, залом засідань, кімнатами для суддів та техосіб) та готелю на 150 місць. Футболісти для тренувань отримають поле зі штучним покриттям. Окрім того, запланована ігрова зона з чотирма відкритими багатофункціональними майданчиками (міні-футбол, гандбол, баскетбол, теніс та ін.).
Цільова аудиторія необмежена: діти, підлітки, молодь, дорослі, люди похилого віку…
Очільники міста переконані, що спортивні споруди не будуть порожніми. Окупність проекту, за їх підрахунками, складе десять років. До речі, паркінги, які є неодмінним атрибутом подібних об’єктів, очевидно, за браком місця вирішено розмістити під комплексом. Загалом планується 300 місць для авто.
Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ), яка й сама готова долучитися до реалізації проекту, обіцяє щороку організовувати в Івано-Франківську два змагання всеукраїнського рівня та час від час тішити прикарпатців міжнародними турнірами. Окрім того, тут будуть проводити навчально-тренувальні збори національні збірні України. Нагадаємо, що вже за півтора року столиця Прикарпаття прийматиме Кубок Європи зі спортивної ходьби.
Загалом у нового президента ФЛАУ Ігоря Гоцула великі плани щодо нашого краю. Під час останніх змагань «скороходів» за Кубок «Вечірнього Івано-Франківська» п. Гоцул побував не тільки на стадіоні «Рух», але й відвідав гірські райони області, де ознайомився з можливостями побудови тренувальної бази для спортсменів.
Питання відсутності баз та стадіонів для підготовки національної збірної з легкої атлетики на сьогодні чи не найболючіше. Його вирішення було одним з головних пунктів передвиборчої кампанії Ігоря Гоцула, який очолив федерацію в листопаді минулого року. Нещодавно новеньку арену підготовлену у Черкасах, укладено синтетичне покриття, готується навколостадіонна інфраструктура. Схожий проект ФЛАУ допомагає реалізувати у Кіровограді. Масштабну реконструкцію місцевого стадіону «Зірка» планують завершити у травні. Згідно з документами, це буде стадіон з сертифікатом ІААФ, тобто він зможе приймати національні та міжнародні змагання.
Враховуючи ту обставину, що на стадіоні в Ялті спливає десятирічний термін експлуатації легкоатлетичного ядра, незабаром в Україні залишиться тільки одна арена, здатна приймати міжнародні легкоатлетичні змагання – спорткомплекс «Олімпійський» у Донецьку. Як не дивно, його модерновий «тезка» з Києва не може претендувати на проведення аналогічних турнірів, оскільки позбавлений розминочної зони для атлетів. Вона була зруйнована під час підготовки до футбольного Євро...
В Івано-Франківську вже неодноразово анонсувалися амбітні спортивні проекти, які так і залишалися лише на папері. Чи вдасться зреалізувати той, про який мовилося вище?