Прикарпатці обрали місцеву владу, але офіційні результати голосування стануть відомі лише наступного тижня


Україна і Польща синхронно провели вибори в неділю. Якщо у нас проходили місцеві вибори, то поляки обирали депутатів парламенту. Вже у вівторок у Польщі оголосили остаточні результати виборів, в той час як на полудень середи в Івано-Франківській області неофіційні результати виборів відомі незначній кількості людей.

Цілком таємно

Підбиття підсумків місцевих виборів в Україні зазвичай переростає в якусь таємничу сагу. Всі ключові учасники процесу дуже неохоче діляться інформацією. Вже у перші дні після голосування достатньо чітку картину отримали політичні партії, які проводили паралельний підрахунок голосів. Процес виглядає так: спостерігачі або члени дільничних комісій після затвердження протоколу з результатами голосування фотографують його і надсилають у центральний штаб. Зібравши протоколи з усіх виборчих дільниць, партії отримують результат набагато раніше, ніж тервиборчкоми. Щоправда, ця технологія потребує значних фінансових ресурсів, адже потрібно не лише оплатити роботу спостерігачів на дільницях, а й провести підрахунок і обробку даних. Якщо в Івано-Франківську цю роботу завершили до середини понеділка, то в масштабах усієї області партії спромоглися це зробити набагато пізніше. 
«Галичина» доклала максимум зусиль, щоб якомога раніше здобути результати виборів до обласної ради. Ця робота не була б успішною, якби нам не допомогли наші джерела в обласній раді. За це ми їм дуже вдячні.

Рейтинги партій

Отже, до Івано-Франківської обласної ради потраплять шість  партій: БПП «Солідарність» (20,7%), ВО «Батьківщина» (15,4%), ВО «Свобода» (14,2%), «УКРОП» (10,5%), «Самопоміч» (7,3%), «Воля» (6,2%). Почнемо з лідера виборчої гонки — Блоку Петра Порошенка «Солідарність», яка заручилась підтримкою 115 тисяч виборців.

Пропрезидентська партія найбільший відсоток голосів набрала в Галицькому (41,2%) та Городенківському районах (39,6%). Однак найбільшу кількість голосів партія отримала в Івано-Франківську (14,2%), Надвірнянському та Городенківському районах. Найменший відсоток виборців підтримали партію у Снятинському (10,9%) та Коломийському (12,8%) районах. 

Друге місце в рейтингу електоральних симпатій отримало ВО «Батьківщина», яке здобуло майже 86 тисяч голосів. Найбільший відсоток партія отримала в Коломийському (38,4%) та Снятинському (37,3%) районах. Найслабше партію підтримали в Богородчанському (7,7%), Рожнятівському (8%) та в м. Івано-Франківську (8%).

На третій позиції — ВО «Свобода», яке отримало майже 79 тисяч голосів. Найбільший відсоток голосів «свободівці» набрали в Богородчанському районі (27,2%) та в м. Івано-Франківську (26,6%). Саме перемога в обласному центрі дала «Свободі» майже третину голосів. Найгірші результати партії — в Болехові (4,4%) та на Верховинщині (6,6%).
Почесне четверте місце посіло об’єднання «УКРОП», яке підтримали понад 58 тисяч прикарпатців. Найбільші відсотки партія отримала на Снятинщині (20,3%), Яремчанщині (19,6%) та Верховинщині (18,6%). Найменше прихильників цієї партії на Калущині (5,1%) та Коломийщині (6,2%).

На п’ятому місці — об’єднання «Самопоміч», яке набрало майже 41 тисячу голосів. Найбільший відсоток голосів партія взяла на Тлумаччині (18,9%) та в м. Коломиї (18,3%). Проте найбільшу кількість голосів (майже 10 тисяч) дав Івано-Франківськ, де партію підтримали 11,5% виборців. Найменший відсоток «Самопоміч» показала в Яремчі (2,8%), Галицькому та Надвірнянському районах — по 4%.

Останнім «щасливчиком», кому вдалося потрапити до обласної ради, стала партія «Воля», яка здобула трохи більше 34 тисяч голосів. Партію масово підтримали в Яремчі (21%) та Болехові (16,9%). Однак найбільше голосів партія набрала на Надвірнянщині (12,4%, або понад 5 тисяч).

В Івано-Франківську буде другий тур

Чи не найбільш запекла боротьба точилася за посаду міського голови Івано-Франківська. За результатами паралельного підрахунку голосів штабу одного з кандидатів результати такі: Ігор Насалик (БПП «Солідарність») — майже 27%, Руслан Марцінків (ВО «Свобода») — майже 23%, Олександр Шевченко — понад 19%, Віктор Анушкевичус — 16,4%. Таким чином, за посаду міського голови в другому турі боротимуться Ігор Насалик та Руслан Марцінків. Зазначимо, що другий тур виборів відбудеться лише в обласному центрі, адже ця процедура застосовується лише в містах з населенням більше 90 тисяч. 

За останніми даними, до Івано-Франківської міської ради проходять шість партій: «Свобода» (15 депутатів), БПП «Солідарність» (9 депутатів), «Самопоміч» 
(7 депутатів), «УКРОП» (5 депутатів), «Батьківщина» (4 депутати), «Українська народна партія» (2 депутати).

У районах — часткове оновлення

У більшості міст Прикарпаття чинні міські голови зберегли свої посади. Зокрема, йдеться про Долину, Снятин, Яремче, Галич, Надвірну, Городенку, Тлумач та Коломию. Щоправда, чинний міський голова Коломиї Ігор Слюзар випередив свого найближчого конкурента всього на 13 голосів. У Калуші переміг ставленик Ігоря Насалика — самовисуванець Ігор Матвійчук. У Рогатині переміг брат ігоря Насалика — Сергій Насалик. У Бурштині перемагає самовисуванка Роксолана Джура. У Косові лідирує з мінімальним відривом «свободівець» Юрій Плосконос. У Богородчанах переміг самовисуванець Ростислав Заремба. У Рожнятові вдруге селищним головою став самовисуванець Богдан Мацевко. У Верховині зберіг за собою посаду Василь Мицканюк (ВО «Батьківщина»).

Зазначимо, що всі дані, викладені у цій статті не є офіційними результатами виборів, а відображають лише дані паралельного підрахунку голосів штабом однієї з партій.

Рейтинг партій на виборах до Івано-Франківської обласної ради:
БПП «Солідарність» — 20,7%
ВО «Батьківщина» — 15,4%
ВО «Свобода» — 14,2%
«УКРОП» — 10,5%
«Самопоміч» — 7,3%
«Воля» — 6,2%

За даними паралельного підрахунку голосів.