Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулася нарада з головами РДА з питань енергоефективності області.
За словами гендиректора «Прикарпаттяобленерго» Миколи Чернявського, з 1 грудня в енергосистемі України склалась надзвичайна ситуація, пов’язана з двома основними причинами. Перша з них - вихід з ладу одного з основних енергоблоків Запорізької АЕС, друга – зупинка понад 20 енергоблоків в Україні через аварійні ремонти та відсутність вугілля. Станом на вчора дефіцит електроенергії становить 3700 мВт.
"Щоб зрозуміти що це за цифра, для порівняння варто сказати, що споживання нашої області складає близько 400-450 мВт. Тобто дефіцит на сьогоднішній момент такий, що становить еквівалент споживання дев'яти таких областей, як Івано-Франківська", - зазначив Чернявський.
Енергетики запевняють, що населення області споживає 60% електроенергії. Відтак, відключення промислових підприємств не дасть можливості у повному обсязі покрити дефіцит електроенергії, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
«У нас в області населення споживає уже більше 60% електроенергії. Тобто, обмеженнями промисловості ми можемо добитися дуже малого ефекту. Потрібно працювати з населенням і просити зменшити споживання електроенергії в побуті в часи максимального навантаження на систему з 17 до 21 ввечері і зранку з 9 до 11 годин», - наголосив технічний директор ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник.
Тож, попри відновлення роботи енергоблоку на Запорізькій АЕС, який обіцяють запустити вже сьогодні, питання не вирішиться. Тому населенню потрібно готуватися до подальших графіків аварійних виключень.
«Навіть із включенням Запорізького енергоблоку краще не стане. І нас чекає такий режим на невизначений час. Міністр на селекторній нараді говорив, що з понеділка вирішать питання імпорту вугілля. Але поки що ми не можемо говорити, що ці вимкнення зараз закінчаться. Ситуація в країні така, що це не обійде нас. Основний лейтмотив зараз такий: треба економити електроенергію», - розповів Олег Сеник.
Однак, посадовці звернулися у профільне міністерство із проханням розробити графіки вимкнень, у які включити більшу частину населення.
Це необхідно для того, щоб енергетики мали змогу почергово відключати усіх споживачів раз-два на тиждень, а не кожного дня одні і ті ж райони. У такий спосіб хочуть зменшити навантаження на конкретного споживача.