Прикарпатська влада вирішила врятувати ВАТ "Пресмаш"


В Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося засідання регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів та протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

Комісія відбулася під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Семка та інших членів комісії. На комісії обговорили проблемні  питання по підприємствах ВАТ «Пресмаш» та Івано-Франківського ДП МОУ «63 котельно-зварювальний завод», повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».

 

Нагадаємо,  раніше було прийняте рішення, що резерви примирення акціонерів підприємства вичерпано, а єдиний варіант вирішення ситуації – ініціювання банкрутства ВАТ «Пресмаш». Таким чином, завдяки реалізації майна підприємства, вдасться погасити заборгованість з виплати заробітної плати та задовольнити вимоги кредиторів.

 

Як повідомив керівник департаменту промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Василь Ковальчук, завод  не працює з 2008 року. Однак, з 1 січня завод не працює вже через корпоративний конфлікт.

 

«Завод має заборгованості по податках і не може вийти із збитковості, щоб виплатити зарплати працівникам. Зокрема, за 6  місяців поточного року 1 мільйон 833 тисячі заборгованості по зарплатах, 1,9 мільйони пенсійного фонду та 1,3 мільйони до бюджету», - зауважив пан Ковальчук.

 

Проте, як зазначив відсторонений керівник ВАТ «Пресмашу» Богдан Пукіш на нього впродовж останніх кілька років чинять тиск . Він зустрічався з керівниками фірми, яка належить «регіоналу» і колишньому міністру оборони Павлу Лєбєдєву, який чітко зазначив, що «вкладати кошти у завод не будуть і працювати він теж не буде».

 

Тож на часі питання, що робити з заводом далі визнавати його банкрутом чи допомогти запрацювати і виготовляти потрібну для області, країни та світу продукції.

 

Як зазначив заступник голови облради Остап Дзеса, завод потрібно рятувати.

 

«Ми повинні попробувати розблокувати завод. Я нутром відчуваю, що цей завод може відновити і зробити все необхідне, щоб він працював», - переконаний посадовець.

 

Тож наразі комісія прийняла рішення вирішувати питання в правовому полі та попри це пробувати запустити паралельно завод. Відтак, буде звернення до ГУ Міндоходів про КВЕДи, щоб вони пішли на зустріч заводу, зібрати загальні збори акціонерів  та звернутися до ПАТ «Прикарпаттяобленерго» про реструктуризацію боргу.