Прикарпатські правоохоронці радять, як уберегти свій велосипед від крадіжки
Івано-Франківські правоохоронці застерігають: з приходом весни попит крадіїв зросте на двоколісні транспортні засоби – велосипеди. Так, упродовж минулого року за фактами крадіжок велосипедів правоохоронці розшукали понад сотню викрадених.
Як свідчить статистика, велосипед набуває популярності, як транспортний засіб серед місцевих мешканців, так і, як предмет крадіжки серед зловмисників. Вони полюють за велосипедами упродовж цілого року, але залежно від певних факторів різняться способи вчинення таких крадіжок.
Зокрема, у весняно-літній період, коли велосипедисти активно використовували цей транспортний засіб, зловмисники «виходили на полювання» у світлу пору доби. До рук крадіїв потрапляли велосипеди, залишені без нагляду біля будинків, магазинів, на сходових клітках у під’їздах. Адже багато часу і зусиль для цього не потрібно: вкрав, сів і поїхав.
Так, у минулому році оперативники карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції вирахували велосипедних злодіїв та припинили їх злочинну діяльність. Зловмисники спеціалізувалися на викраденні тих велосипедів, які були залишені власниками біля будинків та на сходових клітках у під’їздах.
Натомість, восени та взимку власники двоколісних, у більшості випадків, зберігають велосипеди у підвалах або підсобних приміщеннях. Тому зловмисникам доводилося прикладати більше зусиль для досягнення злочинної мети, тож як правило працювали вони під покровом ночі.
У поле зору зловмисників, як правило, потрапляли велосипеди вартість яких становить близько тисячі гривень і більше.
Працівники міліції із метою попередження таких правопорушень нагадують про елементарні правила безпеки:
-не залишайте велосипеди без нагляду у під’їздах будинків, поблизу торгових закладів, в інших громадських місцях;
-якщо виникла необхідність залишити без нагляду двоколісного «друга», попросіть тих, кому довіряєте, приглянути за ним або використовуйте надійні велосипедні замки;
-коли Вам пропонують придбати велосипед за низькою ціною, засумнівайтеся, чи бува він не крадений. Повідомте про це правоохоронців»,
У випадку крадіжки радимо потерпілим не зволікати та терміново телефонувати за номером «102». За «гарячими слідами» можна не лише швидше розкрити крадіжку, але й повернути втрачене майно.
А охочим до збагачення за чужий рахунок нагадуємо, що статтею 185 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за вчинення крадіжки. Зокрема, крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.