Прикарпаття долучилася до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
З 25 листопада розпочалася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В межах її проведення на Прикарпатті відбулися різноманітні тематичні заходи.
Зокрема, 25 листопада обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді зорганізовано засідання за «круглим столом» із представниками УМВС України в області, департаменту соціальної політики облдержадміністрації, громадських організацій щодо роботи з жертвами домашнього насильства та особами, що вчиняють насильство.
26 листопада на базі Підгайчиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Коломийського району проведено «круглий стіл» з фахівцями соціальної роботи Коломийського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Види домашнього насильства. Психологія та портрет агресора і жертви. Як розпізнати агресора?».
Цього ж дня на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Івано-Франківськ) проведено навчальний семінар для спеціалістів, фахівців із соціальної роботи мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
27 листопада в м. Городенка проведено навчальний семінар «Попередження насильства в сім’ї» для фахівців із соціальної роботи, а 28 листопада в смт. Рожнятів пройшов семінар-навчання для заступників директорів загальноосвітніх шкіл з виховної роботи на тему: «Факти жорстокого поводження та проявів насильства в молодіжному середовищі. Джерела, що породжують агресію та практичне застосування сили та насильства серед дітей та молоді».
Довідково.
У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії «16 Днів проти гендерного насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини, а саме: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за відміну рабства, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня - Річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 10 грудня – День Захисту Прав Людини.
Україна приєдналась до кампанії «16 Днів проти гендерного насильства» у 2000 році. Відтоді органи державної влади спільно з громадськими організаціями зосереджують увагу громадськості на важливості подолання проблеми насильства в українському суспільстві.
Цьогоріч напередодні початку Акції департаментом освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації за основу проведення Кампанії взято затверджений план заходів щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території області, який нараховує більше 35 заходів.
Основними із них є засідання за «круглим столом» із представниками УМВС України в області, департаменту соціальної політики облдержадміністрації, громадських організацій щодо роботи з жертвами домашнього насильства та особами, що вчиняють насильство (25.11.), навчальний семінар для спеціалістів, фахівців із соціальної роботи мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми (26.11.), фотовиставка «Щаслива дитина - щаслива родина» (25.11. – 10.12. смт. Рожнятів), семінар на тему: «Попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми» (27.11. м. Болехів), семінар на тему: «Труднощі у роботі з особами, які скоїли домашнє насильство» в рамках програми «Обмін досвідом спеціалістів соціальної сфери» (29.11. м. Галич), конференція на тему: «Скажемо насильству - «Ні!» за участю фахівців із соціальної роботи та інших суб’єктів соціальної роботи (09.12. м. Долина), інтерактивне заняття «Насильству – НІ!» із вихованцями Івано-Франківської обласної школи-інтернату І-ІІІ ст. для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (10.12. м. Івано-Франківськ), а також тематичні засідання за «круглим столом», виховні години, лекторії, анкетування, бесіди з учнівською та студентською молоддю, конкурси малюнків на теми: «Проблема торгівлі людьми в Україні», «Насильство в сім’ї – метод виховання чи прояв слабкості?», «Права людини» тощо.