Росія – Північна Корея. Знайдіть сім розбіжностей


Росія все більше стає схожою на Північну Корею. Деспотизм, недалекоглядність і спрага необмеженої влади лідерів робить нещасними і росіян і північних корейців. Порівнюйте.

1. ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

РОСІЯ
Недавно президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів в цілях забезпечення безпеки Російської Федерації". Зокрема, цим указом забороняється або обмежується терміном на один рік ввезення до Росії сільгосппродукції, сировини і продовольства з країн, що приєдналися до санкцій проти РФ. Росіяни залишилися без багатьох якісних продуктів харчування. Ціни на продукти різко поповзли вгору, пише Espreso.tv

КНДР
У 2012 році за картками на одну людину в Північній Кореї видавали в середньому 395 грамів їжі в день. Термін «їжа» в КНДР означає пшениця або інші злаки у вигляді борошна або зерен, кукурудза і картопля. 

В 90-і роки, коли в КНДР через розвал соціалістичного сільського господарства і череди повеней був найсильніший голод, люди їли мелені кукурудзяні качани і траву з деяким додаванням справжнього борошна. Тоді, за оцінками експертів, від голоду померло від одного до 2,5 млн осіб.

За часів царювання батька-засновника КНДР генералісимуса Кім Ір Сена діяла система розподілу їжі. Вона була заснована на практично повному вилученню продовольства з торгівлі. Прожиток видавали за картками у відповідності з трудовими успіхами, кваліфікацією і посадою. В масштабах цілої країни діяв священний принцип Гулагу: виконав трудову норму - отримай пайку. Ця система рухнула на початку 90-х: розподіляти стало нічого. Регулярні пайки отримують зараз, за даними перебіжчиків, тільки приблизно 20% населення - найкращі і найпотрібніші люди. Це військові, чекісти, поліцейські, партійні та державні чиновники, обслуговуючі режим інтелектуали (наука і техніка, пропаганда), працівники головних галузей промисловості, жителі Пхеньяна.

Офіційне фото КНДР

2. ІДЕОЛОГІЯ

РОСІЯ
«Русскій мир», який змінив комуністичну диктатуру, став державною ідеологією Кремля. Ця ідеологія являє собою концепцію міжнародної трансдержавної і трансконтинентальної спільноти, об'єднаної причетністю до Росії і лояльністю до російської мови та культури. «Русскій мир може і повинен об'єднати всіх, кому дороге російське слово і російська культура, де б вони не жили, в Росії або за її межами. Частіше вживайте це словосполучення», - проголосив президент РФ Володимир Путін.

КНДР
Корея - не комуністична країна. У 2009 році терміни «комунізм» і «комуністичний» були видалені з конституції країни. Зараз в країні офіційною ідеологією є чучхе. Це вчення замінило марксизм-ленінізм, коли країна прийняла нову конституцію (в 1972 році).

Відповідно до цієї ідеології, громадяни Північної Кореї є будівельниками нового світу, включаючи політичну, економічну та інші сфери. Північна Корея по чучхе - самодостатня країна або, у всякому разі, повинна стати такою.

У Північній Кореї зараз 103 рік. Календар чучхе був представлений в 1997 році і зараз залишається офіційним календарем країни. Відправна дата в цьому календарі - день народження першого керівника нової країни, Кім Ір Сена. Він народився 15 квітня 1912 року. Цей рік значиться як Чучхе 1.

Черга - національний вид спорту для жителів Північної Кореї. На цьому фото люди чекають своєї черги, щоб сісти на автобус.

 

3. ЗВ’ЯЗОК

РОСІЯ
Днями група депутатів Держдуми Росії запропонувала внести до закону «Про зв'язок» поправки, які фактично забороняють дзвінкі через сервіс IP-телефонії на номери абонентів російських операторів.

КНДР
Вперше мобільний зв'язок північнокорейська влада почали надавати в 2002 році. В 2004-му прогримів великий вибух на залізниці, метою якого, як подейкували, був Кім Чен Ір. Мобільний зв'язок заборонили, уже продані телефони відібрали.

Заборона була знята в 2008 році, і на сьогоднішній день в країні зареєстровано більше мільйона користувачів мобільного зв'язку. Проте спілкуватися їм можна тільки всередині країни. Дзвінки з КНДР і в саму країну з-за кордону заборонені.

Одній людині дозволено мати не більше одного телефону. Апарат «прив'язується» до конкретного громадянина, і він оплачує тільки свої рахунки, і тільки по пред'явленню посвідчення особи.

У березні 2013 влада Північної Кореї дозволили іноземним туристам користуватися Skype і відправляти знімки в Instagram. Однак, через місяць доступ був знову закритий, оскільки владі не сподобався зрослий інтерес до внутрішнього життя країни.

Північнокорейська армія вважається однією з найбільших у світі, але насправді солдатам частіше доводиться братися за чорну роботу, ніж за зброю.

 

4. ІНТЕРНЕТ

РОСІЯ
Рада Федерації запропонувала створити в Росії внутрішній Інтернет. Доступ з-за кордону до нової Мережі повинен бути закритий. За думкою російських депутатів, створення внутрішнього Інтернету дозволить боротися з витоками інформації. У тому числі влада зможе контролювати данні, яку люди пишуть про себе в соціальних мережах. Назвати комунікаційну систему запропонували "Чебурашкою".

КНДР
В КНДР є обмежений доступ в Інтернет для ряду організацій, які отримують для цього офіційний дозвіл. На 2013 рік кількість IP, що виходять в мережу, оцінювалася в 1200. Доступ мають партійні діячі, пропагандисти чучхе, МЗС, іноземні представництва, деякі науково-технічні організації, суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, деякі столичні університети, служба безпеки. Список установ, що мають доступ, затверджується і переглядається особисто Кім Чен Ином. У цих організаціях приєднані до Інтернету комп'ютери стоять в спеціальних кімнатах, доступ в які здійснюється за спецперепустками.

У Північній Кореї існує внутрішня мережа Кванмен, присвячена пропаганді ідей чучхе, а також різної науково-технічної інформації, відомо також, що з недавніх часів в мережі з'явилися форуми і щось подібне до соціальної мережі, але наповнення таких порталів жорстко обмежено владою. Функціонування даної мережі здійснюється наступним чином. За замовленнями установ Центр комп'ютерної інформації вивантажує з Інтернету сайти, в основному науково-технічного змісту, проводить ревізію їхньо змісту, після чого інформація завантажується в національну мережу, і нєю можуть користуватися корейці.

Між іншим, в Північній Кореї марихуана не вважається наркотиком. Багато місцевих курять коноплю регулярно. Важкі наркотики заборонені в КНДР під страхом смертної кари.

5. ЗМІ

РОСІЯ
Держдума РФ у першому читанні прийняла законопроект про обмеження іноземної присутності в Засобах масової інформації. Згідно з документом, іноземці не можуть мати більше 20% акцій в російських компаніях, що володіють ЗМІ. Зарубіжні підприємці, не зможуть засновувати ЗМІ. Виняток зроблено тільки для іноземних компаній, власниками яких є росіяни.

КНДР

Всі засоби масової інформації КНДР належать органам державної влади або трудовій партії Кореї. Закордонною мовою (англійською і французькою) виходить газета «Пхеньян таймс» і кілька журналів.

Телемовлення в КНДР знаходиться під повним контролем держави і використовуються як інструмент пропаганди Трудової партії Кореї. Основним телеканалом країни є Корейське центральне телебачення, чий центр мовлення знаходиться в Пхеньяні. За деякими оцінками, на початку 1990-х років кількість використовуваних телевізорів складала 250 тис. штук. Щоб придбати телевізор або радіоприймач, громадянам КНДР необхідно отримати спеціальний дозвіл від влади за місцем проживання або роботи. Приїжджаючим в КНДР заборонено привозити з собою радіоприймачі. Як частина урядової політики інформаційної блокади, радіоприймачі і телевізори в КНДР повинні бути модифіковані, щоб приймати сигнали лише державних станцій. Ці модифіковані радіоприймачі і телевізори повинні бути зареєстровані в спеціальному державному департаменті.

6. КІНО

РОСІЯ
Глава комітету Держдуми з культури Станіслав Говорухін запропонував обмежити показ американських фільмів в Росії. Депутат від ЛДПР Дмитро Литвинцев вніс до Держдуми законопроект, який забороняє виробництво зарубіжних фільмів на території Росії і вводить квоти на прокат і показ іноземних картин в РФ. Законопроект пропонує ввести обмеження як на прокат, так і на показ іноземних фільмів в Росії в розмірі не більше 20% від числа всіх фільмів, що допускаються до прокату і показу в РФ протягом року.

КНДР
Північна Корея має власну кіноіндустрію, яка служить державною пропагандистською машиною.  Кіно користувалося особливою любов'ю покійного вождя Кім Чен Іра. Вождь чучхе був великим шанувальником кінематографа, стежив за тим, щоб кіностудії отримували достатнє фінансування. Однак, як кажуть, він був незадоволений якістю фільмів, які виробляли його співвітчизники. В 1978 він наказав викрасти південнокорейського режисера Сін Сан Ока і змусив його працювати на користь свого режиму.

Завдяки режисерській майстерності Сіна в країні з'явилися цікаві і якісні фільми. Південнокорейський режисер вперше показав на північнокорейському екрані поцілунок - у фільмі "Любов, любов, моя любов" (1984).

Час від часу в прокат потрапляють іноземні фільми. Вони демонструються на Пхеньянському міжнародному кінофестивалі, який проходить раз на два роки. Серед британських фільмів, тут були показані "Містер Бін" і "Елізабет: Золоте століття". З американського кіно на екрани потрапила, наскільки відомо, тільки одна "Евіта".

Поза цього фестивалю іноземні фільми демонструються дуже рідко. Комедія на тему футболу "Грай, як Бекхем" стала першим західним фільмом, який був показаний по північнокорейському телебаченню (в 2010 році).

Цей фільм був обраний через те, що жителі Північної Кореї дуже захоплюються футболом. Кіно в Кореї люблять ще й тому, що вибір вечірніх розваг в країні вкрай обмежений.

7. АВТОПРОМ

РОСІЯ
Уряд РФ ввів обмеження на держзакупівлі машин і автомобільної техніки, які не виробляються в Росії. Заборона торкнеться не тільки дорогих іномарок для чиновників, а й громадського транспорту, а також комунальної і будівельної спецтехніки.

КНДР
Кількість автомобільних брендів і обсяги виробництва машин в КНДР вельми скромні. Відкритий в 1950 році завод в Синрі (Sungri motor plant) в різний час випускав кілька видів пасажирських машин і велику кількість вантажівок. Так, підприємство донині випускає радянську М-20 «Побєда», яка в Північній Кореї отримала екстравагантну назву «Ранкова квітка» (Achimkoy) і ГАЗ-69, який після заводської «модернізації» став почасти походити на американський Jeep. Така версія машини отримала відповідну назву - Kaengsaeng, що приблизно перекладається як «покладатися на себе».

В країні широко використовуються різні варіації радянських вантажівок, що працюють на газогенераторах, або, інакше кажучи, на дровах. У такому разі в кузові машини розташована бочка для спалювання деревини, а машина може переміщатися зі швидкістю до 30 км/год.

Серед імпортних моделей в Північній Кореї найбільш популярні китайський BYD F3 і російська Lada Priora.

Особистий автомобіль в країні купити майже неможливо, якщо немає певних зв'язків з владою.

У засновника північнокорейського режиму Кім Ір Сена був автопарк з 1 тисячі зарубіжних машин, переважно класів преміум і люкс. Наприкінці 1990-х років Кім Чен Ір опинився в центрі автомобільного скандалу: вождь КНДР замовив у Німеччині 200 седанів Mercedes-Benz S-Class на гроші, отримані в якості гуманітарної допомоги ООН.