СБУ повідомила про підозру освітянкам з Херсонщини, які співпрацювали з окупантами
Слідчі СБУ повідомили про підозру в колабораційній діяльності двом освітянкам із села Микільське Херсонської області.
За даними слідства, у період російської окупації директорка школи та завідувачка дошкільного закладу села перевели очолювані ними установи на російські стандарти освіти й виховання. Про це "Бліц-Інфо" повідомили у пресслужбі управління СБ України в Івано-Франківській області.
Зокрема, завідувачка дошкільного закладу добровільно очолила утворену окупантами дитячу установу «Никольское заведение дошкольного образования «Джерельце».
Коментуючи запровадження стандартів освіти держави-агресора, колаборантка заявляла російським пропагандистам, що нібито село Микільське є російським, а відтак завжди російською були і школа, і дошкільний навчальний заклад села.
Директорці Микільської загальноосвітньої школи слідчі СБУ повідомили про підозру раніше.
Вона стала єдиною із восьми директорів шкіл територіальної громади, хто погодився відкрити шкільний заклад за законами й стандартами держави-агресора.
Для цього колаборантка навіть двічі проходила організовані російською владою курси «підвищення кваліфікації» та направляла на такі курси вчителів школи.
Від вересня і до звільнення села Збройними силами України в листопаді учнів школи піддавали впливу російської пропаганди.
З програми було вилучено українську мову та українознавчі дисципліни, запроваджено вивчення російської мови та історії. Педагогічних працівників схиляли до співпраці з окупаційною владою. Вчителів, які публічно виявляли свою українську національну ідентичність, піддавали переслідуванню й тиску.
За даними СБУ, напередодні звільнення правобережжя Херсонщини обидві фігурантки втекли в тимчасово окупований Крим.
Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – здійснення пропаганди у закладах освіти з метою сприяння встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти.
Після деокупації всієї території України на колаборанток очікує до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.
Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!