«Щасливі люди змінюють міста» – дев’ять ідей для Франківська з арт-хакатону


Вільний театр, інфографіка на вулицях міста, коворкінг для мам та інші ідеї учасників 36-годинного арт-хакатону «Код міста», чотири з яких отримали по 10 тисяч гривень.

МАФ – мала архітектурна форма

Проблема: студенти проводять дозвілля «не по-європейськи»

Рішення: «В центрі міста є табличка, де написано, що Франківськ – європейське місто. Але подивіться, як проводить дозвілля наша молодь», – команда проекту демонструє фото. На ньому група людей, здається, просто не має чим себе зайняти. Аби цю картинку перетворити на оптимістичнішу, команда пропонує неосвоєну зелену зону біля Університету нафти й газу обладнати сучасними вуличними меблями, освітленням, велопарковкою. Чого хочуть студенти? «Випити кави, поспілкуватися, зайти в інтернет», на думку авторів проекту. Вони переконані, що фізична зміна простору заохотить не лише студентів, а й тих, хто прогулюється Набережною, проводити час в новому публічному просторі не з «пивом і сємкамі». Простіше кажучи на цьому місці хочуть бачити сучасний парк, пише UFRA.

Сучасне мистецтво просто неба

Проблема: невикористаний простір у центрі міста

Рішення: Всього дві хвилини від Ратуші, між Музеєм мистецтв Прикарпаття й базарчиком існує порожня територія з великим потенціалом, вважає автор проекту Денис Квасов. І пропонує зробити на ній «щось схоже на музей сучасного мистецтва просто неба». Це буде не тільки експозиція, а й місце, де можна провести час, з усією інфраструктурою, зокрема – ліхтарями. Бо це «найперше, що треба зробити, аби створити безпеку на певній території». Ця локація з найсміливішими проектами сучасного мистецтва може стати візитівкою Франківська і частиною бренду міста, адже розташована на туристичному маршруті. 

Мистецький простір

Проблема: криза сім’ї

Рішення: Подружні пари рідко проводять разом дозвілля, тому команда проекту пропонує створити творче середовище, де сім’ї зможуть разом займатися творчістю. «Щасливі люди змінюють міста – нещасливі тільки скаржаться. Ми хочемо створити простір, де люди ставатимуть щасливішими», – кажуть автори ідеї. В мистецькому просторі можуть бути танці, живопис, інші види мистецтва. Але без академізму – щоб кожен міг себе реалізувати, не комплексуючи через те, що не ходив у художню школу чи не танцював з часів власного весілля.

Динамічна інфографіка

Проблема: інформація в місті не презентована естетично

Рішення: В рамках арт-хакатону проходив воркшоп «Тактичний урбанізм». Команда запропонувала встановити в місті динамічні інсталяції, які б показували певну статистику і естетично доповнювали простір. «В місті є багато мереж, частину з яких ми бачимо неозброєним оком. Але є дані, яких ми не помічаємо. Інформація може бути корисною та естетично привабливою». На цій динамічній інфографіці можуть відображатися абсолютно різні дані – від настрою городян до конкретніших економічних чи соціальних показників.

«Підвезу»

Проблема: добиратися на роботу громадським транспортом незручно, ненадійно, небезпечно; власним авто – дорого. 

Рішення: Проект «Підвезу» діє у Львові вже кілька місяців. Його завдання – розвантажити міську систему транспорту в годину пік на 5 – 10 %, зробити добирання приватним авто дешевшим і розвинути соціальні комунікації. У Львові вартість проїзду з водіями, які підтримують проект, становить подвійну вартість маршрутки – 8 гривень. На цей момент таких водіїв зареєстровано майже триста. «Підвезення працюють спонтанно, через фразу водія: "Іду туди-то, тудою-то, ціна 8 грн. Кому підходить?"», – пояснено на сторінці проекту в соцмережах.

Проекти-переможці арт-хакатону, які отримали по 10 тисяч гривень

Краудхантинг

Проблема: пошук команди для проектів

Рішення: Пропонують пропонує створити онлайн-платформу для «краудхантингу», тобто об’єднання «ідеалістів» для реалізації соціальних проектів. Замість грошей сайт збиратиме однодумців і кваліфікованих професіоналів. Проект вважатиметься успішним, якщо збере потрібну команду за визначений період.

Коворкінг для мам «Небо»

Проблема: Мами не мають можливості працювати так активно, як до народження дитини.

Рішення: У коворкінгу для мам «Небо» буде ресторан, івент-простір, магазин і дитяча кімната, де можна буде лишити дитину з нянею. Матусі зможуть тут навчатися й працювати, а головне – не мучитимуться тим, що віддали дитину на цілий день чужій людині, як у випадку дитячого садочка. Команда проекту провела опитування, результати якого показали:  80% активних матерів згодні віддати дитину в руки професіоналам, щоб мати кілька години для себе. Коворкінг може розміститися в бібліотеці, дитячому садочку чи іншому приміщенні – від цього залежатиме й фінансова модель. Авторки проекту запевняють, що його місячна вартість не відрізнятиметься від вартості дитячого садка. Щоправда, проект наразі планують для Львова. 

 

 

Вільний театр

Проблема: відсутність аматорських театрів у Франківську

Рішення: «За той час, що ми мешкаємо у Франківську, ми помітили, що в місті є потужна енергетична спільнота людей, які хочуть себе реалізувати. І є багато соціальних проблем, що потребують психологічного розвантаження», – ділиться команда проекту. Відкритий театр буде аматорським театром, який стане місцем зустрічі людей, які цікавляться мистецтвом, і тих, кому потрібно проговорити свою проблему. Окрім постійного театрального майданчика, пропонують щорічний фестиваль, що працюватиме з соціальними проблемами. Команда планує провести перший пілотний фестиваль в лютому 2016 року, а ще за рік – міжнародний чи принаймні загальноукраїнський фестиваль.

Час на місто

Проблема: транзитні туристи бачать у Франківську лише вокзал.

Рішення: «Час на місто» – це мобільний додаток для туристів, які не мають багато часу на прогулянку Франківськом. Платформа дозволить за певними критеріями та на певний й час і суму сформувати персональний піший маршрут містом. Додаток міститиме коротку інформацію про кожен цікавий об’єкт у місті. Дізнатися про такий додаток зможете просто на вокзалі, де команда проекту пропонує розмістити «великий QR-код, який людина просто не зможе оминути».

Зображення надано авторами проектів та взято зі сторінок проектів у соцмережах.