Щоб уникнути ускладнень під час пологів у Франківську відновили роботу симуляційного центру
В Івано-Франківському обласному перинатальному центрі відновили роботу симуляційного кабінету. Після паузи тривалістю в 1 рік медики знову відпрацьовують на манекенах всі можливі сценарії пологів та ускладнення, які виникають під час них
Про це розповіла Суспільному тренерка симуляційного центру Мар’яна Дейчаківська.
Жінка розпочинає заняття для інтернів зі знайомства з манекенами. Сьогодні вони — їхні пацієнти – породілля Станіслава та новонароджена Злата. Манекени, за її словами, максимально наближені до людського тіла. Це дозволяє проводити маніпуляції як під час пологів.
"Комп'ютерна система контролює манекен. У нас є дуже багато різних тем, які ми вивчаємо. Ми проводимо різні види пологів, кесаревого розтину, також серцево-легенева реанімація є зараз дуже популярною, і багато різних сценаріїв", – розповідає Мар’яна Дейчаківська.
Під час пологів 10% дітей потребують реанімації, розповідає лікарка-неонатологиня Людмила Тачинська. Задля цього медики відпрацьовують різні ситуації, які можуть трапитися з новонародженими. Сьогодні команда лікарів реанімує манекена.
"Працюючи з манекеном, ми, по суті, працюємо з живою дитиною. Дитина може плакати, стогнати, дихати, не дихати. Ми можемо порахувати її серцебиття. Можемо порахувати серцеві шуми. Наприклад, діагностувати той же пневмоторакс. Можна зробити з манекеном все", – каже Людмила Тачинська.
За словами завідувачки симуляційного центру Людмили Ковальчук, медики обласного перинатального центру щодня стикаються з ускладненнями під час пологів, тому відпрацювання на манекенах є необхідним.
"Якщо працювати, можна уникнути приблизно 90% проблем в акушерстві. Тому що ми можемо прийняти нормальні пологи чи в сідничному положенні, чи певні операційні проблеми вирішити. На манекені краще видно. Тренуватися проводити серцево-легеневу реанімація, яка зараз є дуже необхідна, оскільки в Україні триває війна", — каже Людмила Ковальчук.
Щоб покращити практичні знання під час пологів, на заняття прийшла лікарка-інтерн Тетяна Іванюк. Вона розповідає, що до карантину теж відвідувала симуляційний центр. Таке навчання для неї є необхідним, адже працює в пологовому залі.
"Мені сподобалося накладання вакуум-екстрактора. Це — така хірургічна маніпуляція, яка відбувається за допомогою накладання чашечки. Коли голова плода вже перебуває на тазовому дні і є якісь певні перешкоди до того, що дитина самостійно не може народитися. Тому що в пологовому залі лікарю-інтерну не завжди це вдасться зробити. А тут ми можемо насправді спробувати все і відчути на власному досвіді", — розповідає Тетяна Іванюк.
Навчання для лікарів в обласному перинатальному центрі проводитимуть щочетверга. Відвідувати заняття можуть всі охочі медики. Після завершення практики вони отримають сертифікати.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!