Школа «зжирає» школу
У селі Козаківці горе-будівельники зробили опалубку зі стіни чинного навчального закладу
Ми вже бачили чимало господарського недбальства на Прикарпатті за державні кошти. Наприклад, як у селі Міжріччі свого часу річка Свіча через недолугість фірми-підрядника і управління регіонального розвитку як розпорядника державних коштів «змила» у свої води разом із мостом кілька мільйончиків гривень, або як на екологічній біді Калуша захланні столичні чиновники через своїх «глухо-німо-незрячих» прислужників в області «намили» півмільярда і т. д.
Але ситуація в селі Козаківці Болехівської міської ради нас не лише здивувала, а й гірко розсмішила. Бо так могли вчинити хіба неадекватні будівельники і за цілковитої байдужості чиновників-управлінців. ўазда-приватник за таке недбальство, вибачте за нетолерантність, таким «кмітливим» працівничкам пальчики пооббивав би...
Котлован-довгобуд з незавершеним цоколем і фундаментом, який офіційно називають «призупиненим будівництвом» вкрай необхідної нової школи в селі Козаківці, ще з 2008 року став головним болем і для батьків, і для вчителів, і щонайперше — для сільського голови, бо став рукотворною небезпекою для всюдисущої дітвори. А ще, як недавно з’ясувала дирекція школи, фундамент призупиненого довгобуду проявив себе як «поїдач» підлоги у навчальних приміщеннях чинної старої школи — грибкова цвіль не забарилася.
Михайло ІВАНІВ, сільський голова Козаківки:
— Ви не повірите, але я як сільський голова і досі не маю навіть копії проекту нової школи, а графіка робіт — і поготів. Тож про цифри казатиму орієнтовно. Знаю, наприклад, що за проектним кошторисом вартість будівництва спочатку становила десь 18, а відтак сягнула 21 мільйона гривень. Проте виконавець робіт, зокрема львівська будівельна фірма «Укрзахіденергомонтаж», через відсутність фінансування за всі роки загалом освоїла не більше двох мільйонів. А розпорядником коштів була івано-Франківська ОДА, зокрема управління регіонального розвитку і будівництва. Від 2011 року я списав гори паперів, щоб зрушити з місця будівництво школи. і не лише через брак навчальних приміщень, а й через велику небезпеку від призупиненого, але не обгородженого відповідно будівництва. Страшно й казати, однак діти навіть забавку собі вигадали — їздити на велосипедах по фундаменту. А нещодавно головного болю у селі побільшало: керівництво школи повідомило, що через недбалі помилки будівельників збудований фундамент нової школи активно «поїдає» підлоги в шкільних класах — завелася грибкова цвіль. Звісно, я не експерт у будівництві, але щось таки у господарстві тямлю. Зрештою, і перший заступник міського голови Болехова Володимир Півень приїжджав на наше прохання. Виглядає, що будівельники свого часу, зводячи фундамент нової школи, відхилилися від проекту і використали дерев’яну стіну чинної школи як опалубку для фундамента новобудови, таким чином «законсервувавши» бетоном навіть дерев’яні підвалини. і тепер у старій школі підлоги та стіни руйнує грибок. Треба щось негайно робити, бо навчальний рік не за горами. Але наразі лише керівництво міста Болехова нас почуло та ще ви — «Галичина».