Сільські голови Калущини просять утриматися від адмінреформи. Для сіл безкоштовна медицина закінчиться?


Учора відбулася сесія Калуської районної ради, на якій депутати прийняли звернення Кабінету міністрів України, Комітету із питань державного будівництва та місцевого самоврядування ВРУ, Івано-Франківської обласної ради та Калуської міської ради.

— 1 жовтня сільським радам Калуського району було направлено рішення Калуської міської ради від 11 вересня «Про стан реалізації регіональної цільової програми медикаментозного забезпечення» та проект Меморандуму про співпрацю у різних сферах діяльності. У рішенні пропонується на чергових сесіях селищної та сільських рад розглянути питання укладення угоди про співпрацю для подальшого фінансування з міського бюджету Програми медикаментозного забезпечення для мешканців їхніх територіальних громад, — йдеться у зверненні, пишуть "Вікна".

— Прийняття Калуською міською радою такого рішення викликає серед населення району нерозуміння та незадоволення діяльністю районної влади, а пропозиція зі сторони міської ради щодо підписання селищною та сільськими радами меморандуму про співпрацю у різних галузях соціально-економічного та культурного життя — це черговий крок до задуманої містом, але не обговореної і не підтриманої сільськими територіальними громадами адміністративної реформи. Виходячи із вище наведеного, просимо:

1. Кабінет Міністрів України утриматися від схвалення проекту Закону «Про державно-правовий експеримент з реформування адміністративно-територіального устрою міста Калуша та Калуського району» та виділення коштів на реалізацію впровадження реформи, оскільки цей проект суперечить Хартії про місцеве самоврядування, яка ратифікована ВРУ.

2. Голову комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ВРУ Давида Жванію утриматися від розгляду на засіданні комітету та винесення на розгляду ВРУ проекту Закону «Про державно-правовий експеримент з реформування адміністративно-територіального устрою міста Калуша та Калуського району» до його обговорення територіальними громадами селища та сіл Калуського району та прийняття з цього приводу рішень відповідними органами місцевого самоврядування.

3. Івано-Франківську обласну раду розглянути на пленарному засіданні сесії обласної ради ініціативу Калуської міської ради щодо так званої адміністративної реформи на території Калуша та Калуського району та дати їй відповідну оцінку.

4. Калуську міську раду утриматися від прийняття рішень, що ведуть до зміни порядку надання медичних послуг населенню Калуського району без відповідних погоджень із Калуською районною радою як суб’єктом укладення угоди про створення та функціонування єдиної медицини на території Калуша та Калуського району.

Нагадаємо, саме питання безкоштовної медицини стало причиною чергового загострення стосунків міського голови Ігоря Насалика та народного депутата Ольги Сікори. У преамбулі рішення міської ради від 11 вересня навіть йдеться про те, що саме публічна заява народного депутата про непотрібність безкоштовної медицини стала причиною прийняття рішення.

Голова Калуської РДА Василь Петрів, який був присутній на минулій черговій сесії міської ради, оцінив проект Закону про адміністративно-територіальну реформу досить негативно.

Нині на офіційному сайті Калуської міської ради з’явилося розпорядження міського голови про проведення сесії Калуської міської ради 30 жовтня. На сесію виноситься питання про перегляд Програми безкоштовного медикаментозного забезпечення.