"Сім кіл пекла", або Як іванофранківці розраховуються за газ з новим постачальником
З 1 липня, за рішенням Національної комісії з регулювання ринків енергетики і комунальних послуг анульовано дію ліцензії ПАТ «Івано-Франківськгаз» щодо надання послуг з газопостачання всім категоріям споживачів.
Новим постачальником газу з 1 липня призначено підприємство ТОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ».
У зв'язку з цим перед споживачами поставили дві умови. Перша - всім споживачам потрібно укласти новий договір з ТОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ» про надання послуг з газопостачання. А друга, для уникнення розбіжностей в частині розрахунків за спожитий природний газ станом на 30 червня, споживачі протягом 30 червня – 02 липня мали повідомити покази газового лічильника на кінець червня зателефонувавши до абонентського відділу.
Здавалося б звичайні вимоги і виконати їх не важко, проте як говориться "диявол криється у деталях". І щоб виконати все що вимагається без непередбачуваних втрат для сімейного бюджету потрібно пройти "сім кіл пекла".
У звязку з численними скаргами і зверненнями жителів нашого міста, кореспондент "Бліц-Інфо" вирішив подолати всю процедуру від початку до кінця разом із одним з споживачів.
"Перше коло" розпочинається при вході в саме приміщення. Вузькі коридори з тьмяним освітленням і задушливим повітрям та заплутане розташування кабінетів - перше, що бачиш коли потрапляєш туди.
Після цього потрапляєш на "друге коло", де стикаєшся з величезними чергами і хамством працівників.
Проте вся процедура, яку необхідно пройти розпочинається аж на "третьому колі", у віконечку, куди споживачі звертаються, щоб отримати розрахунок. Багато людей коли бачать суми, які їм нарахували, починають шукати таблетки від серця. І не дивно, адже у роздруківках випливають борги від 200 до кількох тисяч гривень.
Цікавимось у споживачів чи їм пояснили звідки такі суми беруться. Люди кажуть, що за поясненнями їх відправили в інший кабінет.
Ідемо разом дізнаватися що і до чого. Тут розпочинається "четверте коло пекла". Знову велика черга, повний кабінет людей, спека і відсутність свіжого повітря. За заваленими паперами столами сидять працівниці і криком "пояснюють" звідки взялися борги. Хоча поясненням це важко назвати, жіночка похилого віку каже, що нічого толком не пояснили, а сказали "чого ви сюди прийшли".
Поки чекаємо у коридорі, з кабінету вибігає знервована старша пані і кричить, що "шахраям платити не буде". Нарешті доходить черга і ми потрапляємо на "п'яте коло". Нам пояснюють, що борги нарахували тому, що з першого квітня ціни на газ для населення зросли. Пояснюємо, що справно розраховувалися за рахунками, тому не розуміємо звідки взялися борги. Працівниця каже, що ця сума була на початок квітня і перерахована за новим тарифом. Споживач якого ми супроводжували починає допитуватися звідки взявся борг. Нам відповіли, що на початок квітня споживачам потрібно було самим повідомити показник лічильника, оскільки у них позвільняли контролерів і немає кому цим займатись. Тому різницю між останнім показником і теперішнім автоматично перерахували за новим тарифом.
До того ж всі розрахунки після 10 числа кожного місяця перераховувалися згідно з договором на наступний. Ми зауважили, що всі комунальні послуги можна оплачувати протягом всього місяця. Чому тільки за газ потрібно платити до 10 числа, якщо заробітну плату громадяни отримують не раніше 15? Нам відповіли, що потрібно було уважно читати договір, який підписували. І таку відповідь отримують, усі хто до них звертається. Хто не згоден, відправляють на скаргу до замначальника підприємства.
А це розпочинається "шосте коло". Йдемо до замначальника, у прийомній секретар повідомляє, що він буде аж після 14 години. Під кабінетом чекають люди. Одна жіночка розповідає, що уже другий раз йде на прийом, оскільки перший не дав результату. Інша жіночка скаржиться, що у п'ятницю їй сказали, що чиновник буде з 9 години. І тепер потрібно скільки часу згаяти, проте вона нікуди не піде, доки заступник її не вислухає.
Як ми писали вище, однією з умов був ще і новий договір, який і є "сьомим колом пекла". Адже на наше прохання оформити новий договір, працівниця підприємства відповіла: "Вам що - горить?. Договір можна переоформити будь-коли". Ми не погодились, адже раніше повідомляли, що потрібно це зробити протягом місяця, на що нам сказали "ви кому вірите, мені чи ЗМІ? Після першої оплати вас автоматично будуть обслуговувати за новим договором". Проте споживач, якого ми супроводжували запевнив, що наполягатиме, щоб договір заключили саме зараз, адже не відомо, які умови записані в новому документі.
Із заступником начальника нам поспілкуватись так і не не вдалось, тож ми надіслали офіційний запит на інформацію щодо роз'яснення ситуації. Про результати повідомимо згодом.