Смачно і корисно: Франківські дитсадки повністю перейдуть на нове меню вже з 1 січня
Ще наприкінці березня цього року Кабмін затвердив нові норми харчування та порядок організації харчування у закладах освіти. Спочатку планувалось, що вони почнуть діяти з 1 вересня цього року. Втім, МОЗ разом із МОН вирішили встановити гнучкий перехідний період на нові норми харчування. А все через те, що у всіх садочках проведено тендерні закупівлі до кінця року і неможливо запланувати додаткове фінансування для того, щоб збільшити вартість харчування та провести додаткові закупівлі. Тож повноцінно перейти на нове меню, розробкою якого займався відомий шеф-кухар Євген Клопотенко, навчальні та дошкільні заклади повинні вже 1 січня 2022 року.
За новими нормами, визначено і новий перелік продуктів, які мають бути у щоденному раціоні – це злакові, овочі, фрукти, ягоди, молочні продукти, хліб. Зменшено кількість цукру, солі, хліба, картоплі, соків та інших продуктів. Повністю повинні зникнути з меню сосиски та інші ковбасні вироби. Натомість збільшено кількість вживання овочів, фруктів, ягід, риби, злакових та бобових. Також передбачена калорійність страв, вирахувана кількість білків, жирів і вуглеводів у стравах.
З нововведень і те, що тепер у садках розроблятимуть меню одразу на чотири тижні, а не на два, як було раніше.
У департаменті освіти і науки Івано-Франківської міської ради зауважують, що всі франківські дитсадки поступово переходять на нові норми. Зокрема, Держпродспоживслужбою вже затверджено нові 4-тижневі меню у кожному закладі. Частково змінено страви.
«Впровадження нового меню потребує збільшення вартості харчування, тож зараз проводимо нові розрахунки грошових норм, адже її потрібно збільшити через зміну наборів продуктів. Для цього нам необхідна допомога технолога, оскільки кожен заклад має розробити меню відповідно до нових норм, повністю змінити рецептуру страв у закладах дошкілля і розробити нову картотеку», - пояснюють освітяни.
Франківські дітлахи на нове меню переходять поступово. Комусь воно одразу припало до душі, а хтось наразі лише звикає.
За словами заступниці міського голови Вікторії Дротянко, те, як дитина сприймає нове меню, залежить і від того, чим вона харчується вдома. Адже якщо вона постійно п’є вдома солодкий чай, то звичайно, що спочатку чай з обмеженою кількістю цукру їй буде несмачним. Тому зараз якраз і відбувається той перехідний період.
«Збалансоване харчування – це запорука здоров’я дітей. Саме таке харчування пропонують зараз у дитсадках. Батьки, своєю чергою, завжди мають змогу контролювати, що їдять їхні діти. Зазвичай меню можна переглянути у батьківських чатах. Окрім того, ми роздумуємо над тим, щоб за принципом шкіл запустити електронну програму з контролю харчування, ще й у дитсадках. Завдяки їй ми матимемо можливість у режимі реального часу щоденно відстежувати стан харчування дітей у всіх закладах загальної дошкільної освіти», - зауважує Вікторія Дротянко.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!