Сміттєзвалище з секретом
Своїм стихійним сміттєзвалищем івано-франківське підприємство розвело щурів та сморід на одній із вулиць міста. Про це заявив у депутатському запиті під час 50-ї сесії міськради Володимир Чорноус.
Мовилося про те, що мешканці вулиць Богдана Хмельницького, Сагайдачного та Максимовича, а також працівники установ та підприємств, розташованих у цьому районі міста, скаржаться на нестерпний сморід і збільшення популяції щурів у зв’язку з господарською діяльністю сміттєпереробного підприємства, що розміщене на Максимовича, 10.
І все б нічого, але охоронці території називати фірму не хочуть, а за юридичною адресою на Максимовича, 10 зареєстровано кілька підприємств. Відходи там зберігаються з порушенням відповідних норм. Тож депутат просив провести комплексне обстеження території. Зокрема, залучити до перевірки фахівців Державної податкової інспекції, Державної санепідемстанції, Державної інспекції з питань праці, Державної служби статистики, Державної екологічної інспекції та Івано-Франківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері.
Страждають, але терплять
Журналіст «Галицького кореспондента» взявся з’ясувати, що то за підприємство влаштувало мало не сміттєвий полігон в місті та чи справді ситуація довкола нього така критична. І якщо так, то чому влада ніяк не реагує на цю ситуацію.
За словами Володимира Чорноуса, скаржитися на стихійне сміттєзвалище мешканці будинку, які живуть через паркан від сміттярки, почали ще влітку. Відтак до них приєдналися і підприємства, розташовані неподалік.
До речі, мешканці будинку, прилеглого до смітника, коментувати ситуацію відмовляються, бояться собі ще більше нашкодити. Незважаючи на те, що навколо є лікувальні й навчальні заклади та комунальні служби, сміття тільки назбирується. Від літа його побільшало в рази...
Депутат, каже, що далі по території знаходиться підприємство АТП-0928, яке займається збиранням та вивезенням сміття в місті, але тут вони тримають лише автопарк. А невідоме підприємство, навпаки, звозить підпільно сміття сюди. "Може, ця фірма і має дозвіл на збирання та переробку сміття, – зауважує Чорноус, – але, крім того, що вони мають загальну ліцензію, у них має бути дозвіл і на територію, на якій сортуватиметься це сміття. Згідно з санітарними нормами, тут сортувати сміття можна. Але я переконаний на сто відсотків, що через паркан від житлового дому їм ніхто би не погодив цю територію під полігон. Тим більше, що докучає не так сморід, як щурі».
Неробочий день
Прибувши суботнього ранку на це сміттєзвалище, наш кореспондент побачив, що теза депутата Чорноуса про «гори сміття, які видно з космосу» аж ніяк не перебільшення. На Максимовича, 10 при вході на територію «відпочивали» три чоловіки. На будь-які запитання відповідати вони відмовилися. Сказали лише, що на території перебувати не можна, бо там – собаки, а керівників нема. Також зазначили, що субота – неробочий день.
Та попри це, як виявилося далі, люди там вже працювали. Юнаки, на вигляд 15-17-ти років, старанно перебирали і сортували сміття. Побачивши кореспондента, вони одразу покидали сміття з рук та втекли за будівлю, а потім взагалі сховалися у вантажівку. В той день роботи більше не проводились. Відповідей на наші запитання ми не отримали, бо просто не було кому їх поставити…
Чиновники від коментарів щодо цієї ситуації відхрещуються. Кажуть, цим питанням займається керівник «Муніципальної інспекції з благоустрою» Степан Кукула. Він повідомив, що нещодавно відвідав те сміттєзвалище і після того його вже «трохи прибрали».
«Зараз ми фотографуємо та вивчаємо, що знаходиться на тому полігоні. Але, за нашими даними, це фірма «Галичина», яка займається збором макулатури та пластику. Вони це все пресують та відправляють за межі міста», – розповів Степан Кукула.
Та чи має ця фірма дозвіл складати і сортувати сміття на території, прилеглій до житлового будинку, невідомо. Комунальники запевнять, що це питання вони з'ясовують. Але не можемо не запитати: чому так довго?