Стрільба з пістолета у тирі: поради для новачків
Стрільба почала сприйматися, крім іншого, як змагання у влучності, тільки два століття тому. Сьогодні стрільба з пістолета - це хобі, яке, можна сказати, не має статі та віку.
Це ще один спосіб отримати не лише особливі емоції, а й корисні навички, покращити свою спортивну підготовку. Щоб займатися стрільбою, спортсменом бути не обов'язково, але важливо знати ключові правила, якими готовий поділитися Darwin Club у цій статті.
Як правильно підібрати пістолет?
Вибирати зброю потрібно насамперед ту, яка комфортно лежатиме в руці. Ось кілька корисних рекомендацій від фахівців:
- великі пістолети дають змогу стріляти точніше;
- великий пістолет тримати зручніше, ніж маленький;
- чим довший ствол, тим вища швидкість кулі;
- чим менший калібр, тим менша віддача і зручніша стрільба.
Кожна модель вимагає різної сили тиску на спусковий гачок. Тому її потрібно перевірити заздалегідь - натиснути на спуск, коли зброя не заряджена. Так буде легше освоїти техніку стрільби.
Базова техніка стрільби з пістолета
Практична стрільба з пістолета вимагає наявності лише зброї та мішені.
Як тримати зброю:
1. Взяти пістолет потрібно в домінуючу руку. Охоплення має бути таким, щоб великий палець ліг на внутрішню частину ствола.
2. Другу руку потрібно покласти на інший бік рукояті. Таким чином можна забезпечити собі підтримку і додатковий "важіль" під час стрільби.
Яку позицію прийняти під час стрільби:
1. Встати прямо.
2. Ноги виставити на ширині плечей, а коліна трохи зігнути.
3. Зробити ноги своєю основною опорою і направити пістолет на мішень.
Як треба правильно стріляти:
1. Насамперед обидва ока рекомендується тримати відкритими. Але це не обов'язкове правило, для зручності можна одне око закрити. Цілитися необхідно тим оком, яке краще бачить мішень.
2. У пістолета є такі елементи, як цілик і мушка. Під час прицілювання вони мають бути на одній лінії - мушка має розташовуватися між прорізами цілика.
3. У процесі прицілювання потрібно бачити не тільки згадані елементи, а й саму мішень. Зрозуміло, зосередитися на всіх трьох предметах одночасно не вийде. Тому експерти рекомендують прийняти правильне положення і сфокусувати зір на мушці - вона розташована ближче до дульного зрізу на пістолеті.
4. Далі потрібно вибрати точку на мішені. Часто на мішенях виділяють три основні ділянки для пострілу. Жодна з них не є кращою, тому стрілець сам обирає для себе найбільш комфортну точку для пострілу.
5. Потім потрібно сконцентруватися - на перших порах знадобиться терпіння. Якщо прицілюватися недбало, буде дуже легко промахнутися.
6. Залишається тільки натиснути на курок і зробити постріл. Робити це потрібно впевнено, міцно тримаючи в руках зброю і не випускаючи з уваги ціль.
Техніка безпеки під час стрільби
Не так важливо – буде це стрільба з пневматичного або вогнепального пістолета. Під час тренування однаково важливо дотримуватися певних правил, завдяки яким стрілець убезпечить не тільки себе, а й оточуючих. Ці рекомендації легко запам'ятати та застосовувати на практиці:
- Зброю потрібно тримати завжди тільки в напрямку мішені. Небажано підіймати її вгору або ж опускати вниз.
- У процесі тренування не можна направляти пістолет у бік іншої людини.
- Небажано класти палець на спусковий гачок доти, доки не планується зробити постріл.
- Не потрібно виносити зброю за вогневий рубіж і спрямовувати в бік від мішеней.
- Під час заняття з інструктором вкрай важливо уважно прислухатися до його рекомендацій, а також до порад щодо особливостей зброї в руках стрільця, виконувати всі інструкції.
- Перед початком стрільби потрібно подбати про екіпіровку - захисні окуляри та навушники.
- Дотримуючись усіх цих порад і рекомендацій, можна швидко навчитися стріляти, і навіть перетворити просте хобі на спортивне досягнення.
Партнерський матеріал
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!