Топ-5 українських дизайнерів, які зробили вишиванку модним трендом
Американське видання The New York Times назвало вишиванку трендом сезону. Перед тим американський Vogue так само розповів про український традиційний одяг, наголосивши, що він стає усе популярнішим. А 12 липня вишиванки від українки Віти Кін стали головною прикрасою панорамних вітрин магазину Colette, найвідомішого концептуального бутика у Парижі.
Сьогодні вишиванка живе та розвивається у трьох основних напрямках: автентичне вбрання, сучасні наслідування традиційних технік та орнаментів та дизайнерські пошуки, джерелом натхнення яких є традиція.
Дизайнерські вишиванки є переосмисленням етнічних мотивів у рамках сучасної моди. ZAXID.NET вирішив зібрати найвідоміших українських дизайнерів, які змогли привнести у традиційний одяг новий сенс.
Хоча сьогодні палітра використання та переосмислення української вишиванки є значно ширшою і не вичерпується декількома іменам. До того ж, не лише в Україні.
Yuliya Magdych
В основі декору моделей від Yuliya Magdych - мотиви народних вишивок і інших українських ремесел, широко використовується ручна робота. У 2014 році модельєр також представила авторську колекцію зимових вовняних вишиванок.
Магдич здобула освіту в Київському інституті міжнародних відносин. Уродженка Львова володіє модним магазином S4astie в Києві, крім того є співвласницею бренду тюрбанів turban.me.
З вишивкою вона поєднала шовк, оксамит і хутро. Також у її моделях часом органічно компонуються українські орнаменти зі східними силуетами. У її вишиванках на публіці з’являлись Катерина Осадча, Тіна Кароль, Джамала.
Келлі Озборн у вишиванці від Yuliya Magdych. Фото: Instagram
Нещодавно Келлі Озборн, донька Оззі Озборна, написала у своєму Інстаграмі: «Люди можуть думати, що Нью-Йорк - серце моди, але я думаю, це Україна. Не можу повірити, що я перша знаменитість, яка одягла вбрання Юлії Магдич. Запам'ятайте мої слова, Юлія - це наступне велике відкриття у моді».
Популярна телеведуча дещо помилилась у тому, що стала першовідкривачем бренду серед знаменитостей. Адже ще у вересні минулого року у вишиванці авторства Магдич була фешн-блогер Кьяра Феррані. А сам бренд продаєтьсяу багатьох країнах світу.
March 11
Саме цю марку винесло на свою першу шпальту відоме видання The New York Times. Модний бренд створили Світлана Головченко та Роберт Міщенко, українці, які живуть у Нью-Йорку. Одягу із традиційними народними мотивами від March 11 можна зустріти у Instagram модників зі всього світу.
March 11. Фото: Instagram
Самі дизайнери називають своїм джерелом натхнення пристрасть до подорожей та традиційний народний одяг.
Українські мотиви поєднані із іншими давніми національними традиціями та символами.
March 11 працює із різними типами конструкцій, орнаментів вишивки та поєднаннями кольорів, щоб показати, що такий одяг, як вишиванка є унікальним та універсальним водночас.
Vyshyvanka by Vita Kin
Колекція Chic Nationale із серією розкішних вишиванок перетворила дизайнерку Віту Кін у національного дизайнера України. У сорочці від Кін перша леді Марина Порошенко позувала для обкладинки журналу Elle Україна.
У сукні від української дізайнерки дефілювала у Каннах французька актриса Мелані Тьєррі.
Мелані Тьєррі у Каннах. Фото: Vogue
Нещодавно Віта Кін відкрила лінію Vyshyvanka by Vita Kin з комбінезонами та сукнями-трансформерами. Кожна річ легко вписується і в casual образ, і в вечірнє вбрання. Особливістю вишиванок від Віти Кін є поєднання розкішно декорованої тканини з максимальною зручністю зшитою з неї речі.
Вишиванки від Віти Кін, March 11 та Юлії Магдич є новим тлумаченням традиційної вишивки, самостійною концепцією, яка може жити власним життям і згодом стати таким самим трендом для наслідування, як і традиційна вишиванка. Зрештою, вони вже породили чимало «піратських» копій.
Вишиванки від Оксани Караванської та Роксолани Богутцької представляють інший напрямок, у якому традиційна вишивка стає чільним елементом, а часом навіть просто фрагментом моделі.
Vyshyvanka couture by Karavanska
Львівська дизайнерка Оксана Караванська завжди була прихильницею етностилю. Її вишиванки уже побували на подіумах Нью-Йорка та Парижу. Однією із рис стилю Караванської є ставлення до вишиванки як до зразка одягу класу люкс. І як до можливості створити абсолютно ексклюзивну річ.
Колекція Оксани Караванської у Львові. Фото: Мирослав Пархомик
Вишиванки дизайнерка створює вручну. Бренд Vyshyvanka couture by Karavanska – це з одного боку повернення до коріння, до традиції сприймати національний одяг не як модну новинку, а як фамільну реліквію. З другого боку вишиванки відповідають усім вимогам високої моди.
Roksolana Bogutska
Ще одна українська дизайнерка, яка завжди, не залежно від трендів працювала з українськими етнічними мотивами – Роксолана Богуцька. Марка Роксолани Богуцької має безліч незмінних шанувальників, серед яких екс-перша леді України – пані Катерина Ющенко, а також нинішня, Марина Порошенко, відомі українські співачки Руслана, Джамала та інші. ЇЇ стиль - суміш українських етнічних мотивів та сучасних модних тенденцій.
Джамала у вишиванці Roksolana Bogutska. Фото: Instagram
Вишивку дизайнерка часто поєднує зі шкірою, оксамитом тощо. В останніх колекціях переважають вишивки з Буковини та Тернопільщини.
Особлива увага - до української вишивки у весільному вбранні. У цьому випадку вишивку вона комбінує з мереживом та шовком.