Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2021 р. № 133 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року”.
Зокрема, як зачитав зі звернення голова комісії обласної ради з питань охорони здоров'я Андрій Яворський, Законом України “Про статус гірських населених пунктів в Україні” передбачено встановлення Кабінетом Міністрів України умов оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 р. № 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах”, тарифні ставки і посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків. Підвищення посадових окладів і тарифних ставок залежить від роботи в певному населеному пункті, який має статус гірського, і не залежить від виконання працівником місячної (годинної) норми праці.
Водночас у постанові Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2021 р. № 133 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року” ця норма Закону не врахована. При наданні спеціалізованої допомоги населенню на всій території України встановлені єдині коефіцієнти оплати за медичні послуги без урахування географічного положення надання таких послуг. Такий підхід не дозволяє керівникам цих медичних закладів проводити нарахування заробітної плати з “гірським” коефіцієнтом. Зважаючи на це, Таким чином державні гарантії в оплаті праці медичним працівникам закладів вторинного та третинного рівнів, які працюють у гірських районах, не забезпечені, що суперечить вище згаданим нормативним актам.
Разом з тим, згідно з пунктом 20 постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2021 р. № 133 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року”, застосовується коригувальний коефіцієнт 1,25, якщо медичне обслуговування пацієнта, який подав декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, здійснюється в населених пунктах, котрим надано статус гірських", - йдеться у зверненні.
Тож депутати просять Прем’єр-міністра, Міністра охорони здоров’я, т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України, внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України в частині включення коригувального коефіцієнта 1,25 до тарифної ставки за пролікований випадок чи надану медичну послугу на вторинному рівні надання медичної допомоги для закладів охорони здоров’я, які розташовані в гірській місцевості, одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров’я України.
Під час обговорення депутат облради Михайло Королик висловив сподівання, що на дане звернення відреагують.
"Звернення дуже потрібне. Я цього тижня спілкувався з медиками з Верховинщини. Сподіваюся, що на наше звернення буде адекватна реакція, інакше у Верховинській лікарні будуть проблеми у розмірі 9 мільйонів гривень. Дуже дивно, що не врахована позиція "гірських" районів, адже в уряді мали б розуміти, що сьогодні вони не додають кошти, а завтра буде загроза закриття тої чи іншої лікарні. Офіційно декларують, що ми за розвиток медицини, а самі своїми руками не додаючи ці кошти її руйнують", - переконаний свободівець.
Своєю чергою депутатка облради Євгенія Бардяк також наголосила на важливості фінансової підтримки лікарів у гірських районах.
Водночас голова фракції "Свободи" Ігор Дебенко висловив сподівання, що в залі не буде депутатів, які не підтримають дане звернення, оскільки медики, як і військові, сьогодні є нашими героями.
"Медики, які працюють в гірській місцевості апріорі працюють в складних умовах. Якщо говорити про тарифну сітку, тарифні розряди і оклади, то в сьогоднішніх умовах вони не витримують жодної критики. Хочу пригадати, як до нас на комісії зверталася ОДА з проханням виділити декілька мільйонів гривень, щоб стимулювати їх зарплати. Дослівно: бо чинна система окладів не витримує жодної критики. Це справді так і йдеться не тільки про державну службу. В усіх установах, які фінансуються з бюджету тарифна сітка не просто відстала від часу, це стид і сором! Не може перший тарифний розряд в Україні бути на рівні прожиткового мінімуму, він має бути на рівні мінімальної заробітної плати, як це було колись. Тому дуже прошу і народних депутатів і представників виконавчої влади донести це до Кабміну. Щоб ми щоразу не просили гроші на зарплату", - закликав Дебенко.
"За" звернення проголосували 67 депутатів.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!