3 травня в Україні відзначають День кондитера.
На роботі - професіонал своєї справи - інженер з підготовки кадрів першої категорії Центру навчання та розвитку АТ «Івано-Франківськгаз», дома – майстер-шеф кондитерської справи. Це Ірина Івасів – багатогранна особистість. Вміє не тільки організувати навчальний процес, а й створити кулінарний шедевр. Дівчина – позитив.
ІРИНО, РОЗКАЖІТЬ З ЧОГО РОЗПОЧАЛАСЯ ВАША КУЛІНАРНА ТВОРЧІСТЬ?
Розпочала випікати у восьмому класі. На вихідних, на канікулах, коли був вільний час, вишукувала нескладні рецепти і пробувала їх втілити в життя. І мені це дуже подобалось, особливо коли тістечка чи торти виходили гарно. Ними пригощала рідних.
Далі розпочала освоювати процес оздоблення тортиків. Але коли вступила до університету, забракло часу і я закинула це заняття.
ЩО СПОНУКАЛО ПОВЕРНУТИСЯ ДО ВИПІЧКИ?
У 2018 році в Інстаграмі та Ютубі побачила короткі відео-уроки. Закортіло знову відчути солодкий аромат своєї випічки. Підписалась на різні пабліки. Почала вчитись на більш професійному рівні. Переймала сучасні техніки, купувала професійний кондитерський інвентар, сировину та продукти. Знову пекла для рідних та друзів. Фото тортів викладала в Інстаграм. Побачили знайомі, друзі знайомих. Так з’явилась можливість пекти на замовлення.
В лютому цього року їздила на дводенні курси кондитерів у Львів. Підвищила кваліфікацію.
ЧОМУ САМЕ КОНДИТЕРСЬКУ СПРАВУ ОБРАЛИ?
Чому кондитерську, - запитаєте ви, - бо дуже люблю солоденьке. А ще тут більше поле для фантазії: можна ліпити, малювати…
Загалом випікання – це не просто хобі. Для мене це відпочинок, медитація, душевний спокій. Я відновлюю рівновагу, позитивно налаштовуюсь і передаю цю енергетику своїм творінням та людям для кого печу. Тому, зазвичай, люблю готувати сама, щоб мені ніхто не заважав. Це, як таїнство.
ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ПЕЧЕТЕ?
Так, звичайно. Це позитивний момент карантину. Зараз випробовую нові рецепти, техніки. Якось знайшла дома стару кулінарну книжку 1988 року, вона старша за мене (сміється – ред.) та свій старий записник. Було відчуття дежавю від прочитаних старих рецептів, з яких починала. Захотілось знову деякі з них випробувати, уже маючи досвід.
Загалом, більше люблю пекти торти, а не традиційні солодощі. Стараюсь експериментувати зі смаками, щоб виходило щось не типове, як на приклад - солона карамель.
СВОЇ РЕЦЕПТИ УЖЕ Є?
Якогось конкретного рецепта не розробляла, але під час приготування майже кожна господиня вносить, не зважаючи на рецептуру, свої корективи, чи то по вибору інгредієнтів, чи часу приготування, манері подачі.
Рецепт від Ірини Івасів
БІСКВІТ КЛАСИЧНИЙ:
5 яєць,
170 гр цукру,
110 гр борошна,
40 гр олії
вініліну (на кінчику ножа)
1. Відділити жовтки від білків. Білки збити в піну, поступово додаючи цукор, збити до пишної білої маси.
2. В масу ввести ледь взбиті жовтки, перемішуючи масу лопаткою знизу вверх.
3. Після чого поступово додаємо просіяне борошно та олію, акуратно перемішуючи масу знизу вверх.
4. Випікаємо бісквіт в розігрітій до 180 градусів духовці 35-40 хв.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!