У ДПСУ розповіли, скільком людям щодня відмовляють у виїзді з України


Щодня працівники прикордонної служби відмовляють у перетині кордону приблизно 150 людям. Це переважно чоловіки призовного віку (18-60 років).

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в коментарі «РБК-Україна».

Жінкам та дітям, щоб виїхати за кордон, потрібно мати з собою паспортні документи, дітям можна виїздити зі свідоцтвами про народження, нагадує у коментарі РБК-Україна речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Він найперше радить прочитати правила і для з'ясувати, під яку категорію ви підпадаєте, і мати відповідні для перетину кордону документи. При цьому виїхати за "внутрішнім паспортом" також можна, але для цього мають бути певні обставини, нагадує представник відомства.

"Така норма ще діє, але ми й раніше наголошували, щоб за можливості люди робили собі закордонні паспорти, бо саме закордонний паспорт може стати тим документом, який буде необхідний під час перебування за кордоном, а не "внутрішній" паспорт", – каже речник ДПСУ.

Працівники прикордонної служби випустять українців за "внутрішнім паспортом", якщо люди рятуються від війни. Існують відповідні домовленості з сусідніми державами.

"А якщо людина виїхала, повернулася і знову виїжджає із внутрішнім паспортом – тільки якщо будуть підстави й розуміння, чому вона так діє. Таку людину можуть висадити на кордоні", – попереджає Андрій Демченко.

За його словами, на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну певні особи із західних регіонів, де не було бойових дій, намагалися перетнути кордон за внутрішнім паспортом по кілька разів.

"Якщо людина, умовно з Києва, поїде за кордон із внутрішнім паспортом, то її можуть не лише не випустити, але й треба розглядати можливість, що й не впустять в іншу країну", – попереджає він.

За словами Андрія Демченка, для уникнення проблем на кордоні потрібно мати з собою належні документи на автомобіль, бо оформлюються не тільки пасажири, а й сам транспортний засіб. Бо є ті, хто або забуває необхідні документи, або бере авто у знайомих і не оформлює відповідні дозволи. Такі автомобілі на кордоні не пропускають, додає речник Держприкордонслужби.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!